Wpis z mikrobloga

To słowa generała i byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na temat „rozpoczęcia dyskusji o PolExicie” i ewidentnej robocie rosyjskich służb w związku z tym. Tacy Ziemkiewicze czy inni funkcjonariusze Do Rzeczy albo Konfederaci albo są totalnymi idiotami, albo rosyjskimi agentami

Pisowcy natomiast generalnie są raczej umiarkowanymi euroentuzjastami, więc tutaj nie ma wątpliwości. Są zwyczajnie nieodpowiedzialni w swoim nieudacznictwie.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazpisu #protest #dorzeczy #uniaeuropejska #polityka
r.....6 - To słowa generała i byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na temat „r...

źródło: comment_1606199684Ylnnb5wV1YKWLS7UDQQuLs.jpg

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
  • 8
@LaurenceFass w wymiarze długookresowym mamy tylko dwie alternatywy. Cywilizacja wschodu albo zachodu. I to dotyczy każdego kraju w europie środkowej, nawet Niemiec. Koncepcje międzymorza można realizować w unii, wystarczy mieć dobrą dyplomację a nie się na wszystkich obrażać i wypinać.
  • Odpowiedz
A czym jest morderstwo? Podaj mi swoją definicję to ustalimy czy zabicie w samoobronie jest morderstwem.


@Flypho:
To nie moja definicja. Morderstwo to zabicie człowieka, które nie wynika np. z samoobrony siebie, innych, mienia w wyniku niezamierzonego działania np. bójki.
  • Odpowiedz
To nie moja definicja. Morderstwo to zabicie człowieka, które nie wynika np. z samoobrony siebie, innych, mienia w wyniku


@LaurenceFass:
Skąd taka definicja w takim razie? Mógłbyś podać jej źródło?

niezamierzonego działania np. bójki.

Nasz kodeks takie działanie też czasem kwalifikuje jako morderstwo ze skutkiem ewentualnym.
  • Odpowiedz
Skąd taka definicja w takim razie?

@Flypho:
Masz nawet taką prawną definicję: morderstwo to każde bezprawne pozbawienie życia. Na poziomie etycznym, moralnym to każde niemoralne pozbawienie życia.
Choć prawnie morderstwo też można usankcjonować co robili np. naziści. Czy uważasz wtedy, że ich morderstwa przestawały być morderstwami? No nie - nawet procesy norymberskie to potwierdzają.

@maQus:
Niesamowita głębia umysłowa.
  • Odpowiedz
Masz nawet taką prawną definicję: morderstwo to każde bezprawne pozbawienie życia. Na poziomie etycznym, moralnym to każde niemoralne pozbawienie życia.


@LaurenceFass:
No dobra, ale ja cię teraz pytam dlaczego nasze prawo dopuszcza morderstwo w obronie własnej, a w celu skrócenia komuś cierpień (eutanazja) już nie. Pytam cię teraz o etyczną istotę rzeczy - dlaczego nasze prawo jest i wg ciebie musi być tak skonstruowane i nie możemy go zmienić, żeby uwzględnić
  • Odpowiedz
@Flypho: Bo starzy ludzie to wciąż koło napędowe kościoła. Trzeba wiec owieczek bronić pod pozorem miłosierdzia. Wszak miłosierdziem jest zmuszanie kogoś do bólu.
  • Odpowiedz
Bo starzy ludzie to wciąż koło napędowe kościoła. Trzeba wiec owieczek bronić pod pozorem miłosierdzia. Wszak miłosierdziem jest zmuszanie kogoś do bólu.


@maQus:
Zakładam, że obrońca moralności nie zniżyłby się do tak nikczemnego argumentu. Wszak tu chodzi o oddzielenie grubą kreską nas, Polaków, ludzi cywilizowanych od tych barbarzyńców z zachodu.
  • Odpowiedz
No dobra, ale ja cię teraz pytam dlaczego nasze prawo dopuszcza morderstwo w obronie własnej, a w celu skrócenia komuś cierpień (eutanazja) już nie.

@Flypho:
Bo nasze prawo (już tylko częściowo) wynika z chrześcijańskiej etyki. Dopuszcza zabicie jeżeli celem jest m.in. właśnie ochrona życia. Nawiasem ponownie podkreślę, że zabicie w obronie własnej nie jest morderstwem.

Pytam cię teraz o etyczną istotę rzeczy - dlaczego nasze prawo jest i wg ciebie musi
  • Odpowiedz
@Flypho: Chrześcijaństwo od setek lat karmi się ludzkim nieszczęściem. Wszak ludzi w niedoli najłatwiej zmusić do modłów czy nimi manipulować. Nie wiem od kiedy postęp i nauka są barbarzyństwem ale tego samego dnia można na mnie wołać Conan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ponieważ raz podważając dany aksjomat / dogmat / prawdę moralną nie ma już żadnej dalszej granicy.

@LaurenceFass:
Czyli podsumowując - jesteś przeciwny eutanazji, bo boisz się, że w konsekwencji jej legalizacji, prawo dopuści także inne formy morderstwa. Czy możesz podać jakiś przykład państwa w którym taka sytuacja miała miejsce?

Chrześcijaństwo od setek lat karmi się ludzkim nieszczęściem. Wszak ludzi w niedoli najłatwiej zmusić do modłów czy nimi manipulować.

@maQus:
Nie
  • Odpowiedz
@maQus: wiem że źródło nie najlepsze, co nie zmienia tego że zdjęcie jest faktem. Myślę że to nie licuję z godnością generała. Inni piszą jakim to był super specjalistą. Od 30 lat rządza nami różnej maści eksperci i specjaliści, a jesteśmy w coraz ciemniejszej dupie. Więc śmiem wątpić w eksperckość ludzi po/pisu/pslu/lewicy. Są ekspertami na pewno w robieniu sobie dobrze, Polska jeśli już to na dalszym planie.
  • Odpowiedz
Czyli podsumowując - jesteś przeciwny eutanazji, bo boisz się, że w konsekwencji jej legalizacji, prawo dopuści także inne formy morderstwa.

@Flypho:
Ja się nie boję, to po prostu empiryczny fakt. To powolny proces, nie mniej pierwsze efekty:
https://www.medexpress.pl/lekarka-przed-sadem-ws-dramatycznych-okolicznosci-przeprowadzenia-eutanazji/74737

Czy możesz podać jakiś przykład państwa w którym taka sytuacja miała miejsce?

@Flypho:
Podałem też przykład z aborcją - możesz sprawdzić jak to ewoluowało bodajże od lat '60 w USA.
  • Odpowiedz
Ja się nie boję, to po prostu empiryczny fakt. To powolny proces, nie mniej pierwsze efekty:


@LaurenceFass:
W artykule jest napisane:

Tym bardziej, że to pierwsza od prawie 17 lat sprawa dokonanej eutanazji, w której interweniowała prokuratura.

Na jakiej podstawie zakładasz, że takie sytuacje będą miały miejsce w przyszłości częściej? Bazujesz na jakichś twardych założeniach lub danych?

Podałem też przykład z aborcją - możesz sprawdzić jak to ewoluowało bodajże od lat
  • Odpowiedz