Wpis z mikrobloga

To słowa generała i byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na temat „rozpoczęcia dyskusji o PolExicie” i ewidentnej robocie rosyjskich służb w związku z tym. Tacy Ziemkiewicze czy inni funkcjonariusze Do Rzeczy albo Konfederaci albo są totalnymi idiotami, albo rosyjskimi agentami

Pisowcy natomiast generalnie są raczej umiarkowanymi euroentuzjastami, więc tutaj nie ma wątpliwości. Są zwyczajnie nieodpowiedzialni w swoim nieudacznictwie.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazpisu #protest #dorzeczy #uniaeuropejska #polityka
r.....6 - To słowa generała i byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na temat „r...

źródło: comment_1606199684Ylnnb5wV1YKWLS7UDQQuLs.jpg

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Flypho: kiedyś, za młodu, też lubiłem czasem sobie pogadać z fundamentalistami takimi jak LaurenceFass, dopiero z czasem stwierdziłem, że to nie ma sensu, bo fundamentalizm ma to do siebie, że opiera się na - z definicji - niewzruszalnych dogmatach, imperatywach, których żadne argumenty wzruszyć nie mogą.
  • Odpowiedz
niewzruszalnych dogmatach, imperatywach, których żadne argumenty wzruszyć nie mogą.


@Aqwart2:

Każdy system filozoficzny, etyczny, moralny opiera się na aksjomatach. Również dajmy na to w przypadku postulatów aborcji ze strony lewicy i koncepcji "nieograniczonej" wolności. To po prostu stawianie wyżej np. wygody nad życiem ludzkim.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: no nie. Jest różnica między systemami relatywistycznymi, gdzie można argumentować swoje racje i "dać się przekonać", a tymi dogmatycznymi, gdzie przyjmujesz coś za niewzruszalny fundament i w ogóle nie akceptujesz jakiejkolwiek dyskusji na ten temat.
  • Odpowiedz
@Aqwart2:
Nie robię tego dla niego, robię to, żeby zmusić do refleksji ludzi, którzy czytają naszą rozmowę. To ich chcę zmusić do refleksji, wiem, że dla niego za późno.

Jest to zabicie niewinnego człowieka czyli morderstwo.

@LaurenceFass:
No dobra, morderstwo. I sam fakt, że jest to morderstwo sprawia, że zamykasz się na dalszą rozmowę na temat moralnych podstaw morderstwa? Nie zakładasz sytuacji w której morderstwo może być uzasadnione
  • Odpowiedz
a tymi dogmatycznymi, gdzie przyjmujesz coś za niewzruszalny fundament i w ogóle nie akceptujesz jakiejkolwiek dyskusji na ten temat.


@Aqwart2:
No, ale ja chcę żeby ktoś mnie przekonał na poziomie logicznym, moralnym i filozoficznym że to "moje" racje są "nieprawdziwe".
W sensie rozumiem np. że ktoś może uważać eugenikę, bez żadnych eufemizmów za moralnie dopuszczalną tak jak to np. robili naziści. Jest to logicznie spójne. Przy czym moim zdaniem moralnie
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: stary dajesz zdjęcie przy grobie gościa, ok nie neguje że tam byli bo świadczy o tym miliard innych źródeł, ale tezy przedstawiane w dokumencie RT i które powielasz dziwnym trafem są tylko tam i na stronach uprawiających rosyjska propagandę. Co więcej wrzuciłeś kolejny link do bibuła.com, który również jest zidentyfikowany jako podmiot siejący dezinformację i realizujący programy informacyjne Kremla.
  • Odpowiedz
To słowa generała i byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na temat „rozpoczęcia dyskusji o PolExicie” i ewidentnej robocie rosyjskich służb w związku z tym. Tacy Ziemkiewicze czy inni funkcjonariusze Do Rzeczy albo Konfederaci albo są totalnymi idiotami, albo rosyjskimi agentami


@rorf46: Bazujesz na ciekawym założeniu, jak i sporo osób biorących udział w takich dyskusjach. Zakładasz, że Polska musi być czyimś pachołkiem totalnym. Albo Rosji albo czyimś innym. Jeśli ktoś przedstawi
  • Odpowiedz
No dobra, morderstwo. I sam fakt, że jest to morderstwo sprawia, że zamykasz się na dalszą rozmowę na temat moralnych podstaw morderstwa? Nie zakładasz sytuacji w której morderstwo może być uzasadnione moralnie? Bo nie? Nie drążymy tematu, koniec? Wystarczy magiczne zaklęcie - morderstwo - i sprawa jest zamknięta?

@Flypho:
Rzucasz się, a nie znasz nawet podstawowych definicji. Na początek znajdź różnicę pomiędzy zabiciem, a morderstwem.
  • Odpowiedz
tary dajesz zdjęcie przy grobie gościa, ok nie neguje że tam byli bo świadczy o tym miliard innych źródeł, ale tezy przedstawiane w dokumencie RT i które powielasz dziwnym trafem są tylko tam i na stronach uprawiających rosyjska propagandę.


@Mr-G9:
Dobra zmęczony jestem tymi absurdalnymi zarzutami więc dam oficjalną stronę najważniejszej struktury UE (komisja europejska) i ich oficjalny dokument gdzie wprost odwołują się do prac komunistów:
https://ec.europa.eu/commission/sites/beta-political/files/biala_ksiega_w_sprawie_przyszlosci_europy_pl.pdf
"Po raz pierwszy
  • Odpowiedz
Ale nie jesteś sobie w stanie wyobrazić sytuacji w której morderstwo jest moralnie zasadne, tak?


@Flypho:
Jestem w stanie sobie wyobrazić tak jak np. naziści mordowali chorych psychicznie i wiem w jaki sposób sobie uzasadniali to sobie moralnie.
  • Odpowiedz
@rorf46: Wiele można mówić na temat szurostwa, czy Rosji jako tej złej, ale w przypadku walki informacyjnej i działań decepcyjnych to FR jako spadkobierczyni ZSRR nie ma w tym fachu sobie równych. Po prawie 100 latach operacja MOCR-Trust jest stawiana jako wzorzec przeprowadzania idealnej akcji dezinformacyjnej mającej na celu zmianę narracji kluczowych instytucji państwowych na korzyść prowadzącego dezinformacje.

Niektórzy myślą, że w XXI wieku takie rzeczy już miejsca nie mają
  • Odpowiedz
Jestem w stanie sobie wyobrazić tak jak np. naziści mordowali chorych psychicznie i wiem w jaki sposób sobie uzasadniali to sobie moralnie.


@LaurenceFass:
A policjant, którzy morduje kogoś w obronie własnej to nazista czy jeszcze nie? Czy jego uzasadnienie jest wystarczająco dobre, żeby pozwolić mu bezkarnie mordować ludzi?
  • Odpowiedz