Wpis z mikrobloga

To słowa generała i byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na temat „rozpoczęcia dyskusji o PolExicie” i ewidentnej robocie rosyjskich służb w związku z tym. Tacy Ziemkiewicze czy inni funkcjonariusze Do Rzeczy albo Konfederaci albo są totalnymi idiotami, albo rosyjskimi agentami

Pisowcy natomiast generalnie są raczej umiarkowanymi euroentuzjastami, więc tutaj nie ma wątpliwości. Są zwyczajnie nieodpowiedzialni w swoim nieudacznictwie.

#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazpisu #protest #dorzeczy #uniaeuropejska #polityka
r.....6 - To słowa generała i byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego na temat „r...

źródło: comment_1606199684Ylnnb5wV1YKWLS7UDQQuLs.jpg

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
USA są w silnym konflikcie interesów z Niemcami. Polska wybrała USA, a nie Niemcy.


@KawaJimmiego: nieaktualne. Teraz USA będą bliżej Niemiec, więc wszystko się odwraca.

PS. Z tego co kojarzę, to Bartosiak chyba jest zwolennikiem UE
  • Odpowiedz
Co to znaczy, że zaczyna dotykać społeczeństwa w coraz większym zakresie?


@Flypho:
j.w.

Jakie, moralne lub finansowe, straty odnotowuje społeczeństwo z tytułu eutanazj? Rozpatrzmy problem na zasadzie prostego rachunku zysków
  • Odpowiedz
Teraz USA będą bliżej Niemiec, więc wszystko się odwraca.


@rorf46: Nie rozumiem. Gospodarka Niemiec jest sprzężona z chińską, a USA chcą przystopować konkurenta jakim są Niemcy. Będą bliżej Niemiec i po to sponsorują Trójmorze? Bartosiak jest zwolennikiem opcji atlantyckiej, czyli USA. O ile on w ogóle jest zwolennikiem czegokolwiek, niż po prostu tego, co się na daną chwilę najbardziej opłaca.
  • Odpowiedz
To nie jest żaden "prosty" rachunek zysków i strat. Tylko rozwalenie fundamentu etyczno - moralnego, na którym opierała się nasza cywilizacja.

A na jakim systemie etyczno-moralnym jest oparta nasza cywilizacja? Na Starym Testamencie, który jest de facto czymś w rodzaju zbioru praw Żydów, którzy wycięli w pień wszystkie konkurencyjne plemiona na bliskim wschodzie i Nowym Testamencie, który jest próbą załagodzenia tych dzikich, często barbarzyńskich, jak to ładnie ująłeś, zwyczajów praktykowanych w starożytności. W całej Biblii nie znajdziesz ani słowa o aborcji ani o eutanazji. Nawet nie znajdziesz jakichś wskazówek, które mogłyby cię naprowadzić na wniosek, że są to praktyki zabronione. Nie ma tam takich rzeczy. No chyba, że chcesz dyskutować w tym momencie z faktem, że nasza cywilizacja nie jest oparta na religii chrześcijańskiej, to wtedy polecałbym liznąć troszkę historii.

Teraz powiem Ci, że logiczną konsekwencją odrzucenia prymatu ochrony życia będą dyskusje (i realizacje) czy np. nie rozpocząć kampanii zachęcającej większą grupę starszych ludzi do eutanazji bo są obciążeniem dla budżetu, służby zdrowia itd.

Tylko, że w naszej cywilizacji nigdy żadnej ochrony życia nie było. Było pewne założenie - życie ludzkie jest z reguły cenne, ale nie zawsze i nie każde. Zawieszenie kary śmierci to nowy wynalazek, który zaczęto wprowadzać dopiero w XX wieku, po wojnie, więc twoja "cywilizacyjna" ochrona życia funkcjonuje zaledwie od jakichś 70 lat. Trochę mało, żebyś mógł rzucać tezami, że na niej zbudowano Europę.

W
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc nie mam już za bardzo czasu się rozpisywać.

A na jakim systemie etyczno-moralnym jest oparta nasza cywilizacja?

@Flypho:
Odsyłam do prac Feliksa Konecznego czy ich przełożenia na bardziej współczesny język przez Józefa Kosseckiego. Wszystkie pozycje, prace z hasłem "Cywilizacja
  • Odpowiedz
Powtarzasz lewicową publicystykę bez wgłębiania się w szczegóły

To odpowiedz powołując się na te szczegóły. Jestem umiarkowanym prawicowcem, więc nie wiem skąd pomysł o lewicowej publicystyce. Tzn. wiem - bo tak jest prosto odeprzeć argumenty, nazywając oponenta lewicującym kłamcą. Zdobądź się na coś porządniejszego, bo to niskie. Używasz argumentów godnych ruskiego bota.

Tutaj masz np. wyjaśnienie błędów jakie popełniasz:

Miej jakąkolwiek godność i nie zasłaniaj się katolickimi księżmi. 25 minut gadającego klechy xD, już lecę oglądać.

Sprytne,
  • Odpowiedz
więc nie wiem skąd pomysł o lewicowej publicystyce


@Flypho:
Dokładnie te same argumenty.

Miej jakąkolwiek godność i nie zasłaniaj się katolickimi księżmi. 25 minut gadającego klechy xD, już
  • Odpowiedz
Dokładnie te same argumenty.

Nie mam co odpowiedzieć, skoro żadnych nie użyłeś. Zasłaniasz się innymi ludźmi i ich mglistymi tłumaczeniami, które w żaden sposób nie odwołują się wprost do stawianych przeze mnie zarzutów. Rozmawiam z tobą, a nie z klechą na YT, więc to na tobie spoczywa odpowiedzialność za tę dyskusję, a nie na jakichś osobach trzecich.

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/biblia_aaborcja.html

Swoją drogą typowe - pienienie się i atakowanie czegoś co nawet nie próbuje się zrozumieć.

I cały tekst jest właściwie o Żydach, którzy mieli nakaz mnożenia się głównie po to, żeby liczebnie przewyższyć inne plemiona, które potem z pełnym okrucieństwem likwidowali. Jak to się ma do zwalczania barbarzyńskich i dzikich obyczajów? Wytłumacz mi proces logiczny jaki stoi za przestrzeganiem w XXI wieku prawa, które było skonstruowane w celu wygrywania kolejnych wojen z innymi plemionami. Dlaczego powinniśmy go dziś przestrzegać? Z kim walczymy i dlaczego miałby to być fundament naszej cywilizacji?
  • Odpowiedz