Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bolo79: właśnie z discover to mam. Wcześniej był identyczny art. tylko dotyczył opadów śniegu. Najlepsze jest to, że jednak spadl tamtego dnia śnieg ¯\_(ツ)_/¯
Zablokowałem juz ten portal na discover.
Gdzie się podziały te piękne czasy, kiedy w Internecie można było znaleźć dosłownie wszystko, artykuły nie były w 95% clickbaitami tylko rzetelnym dziennikarstwem, a YT pełen ciekawostek do odkrycia...?


@Bagiezta88: to nadal jest dostępne, tylko musisz nauczyć się filtrować treści:

- chcesz porządne treści na YT? Załóż nowe konto, bo stare już jest "skażone" omyłkowymi wejściami na gównotreści, a następnie skopiuj na nie wszystkie wartościowe subskrybcje. Wywal boczny pasek z polecanymi,
@Royal_Email: O chlopie myslalem, ze mam zwidy ale przekonalem sie, ze nie gdy szukalem jakiej proporcji trzeba aby zagotowac sypki ryz. Gdy wpisalem fraze po polsku to jakby szambo wylalo: strony matek idiotek wielkich kucharek z szukana fraza, ale powtorzona wiele razy tak aby tylko dostac wyswietlenie...

Wpisuje po angielsku “rice to water ratio” i w pierwszym wyniku nawet nie wchodzac na dana strone widze odpowiedz “2:1”...

Obecnie szukam tylko po
@Bagiezta88: Takie porównania to aż bolą. Co ma telewizja do internetu w tym kontekście. Żeby porównanie było miarodajne to do tego tv potrzebujesz nieograniczone kanały i wybieranie co z tego kanału akurat chcesz oglądać - no nie ma najmniejszego sensu. Tak jak nie musisz oglądać tvp tak nie musisz wchodzić na jakiś onet. Post nie ma sensu
@Bagiezta88: Polecam ograniczenie portali "informacyjnych" do minimum. Ostatnio miałem więcej pracy i nie miałem czasu na czytanie bezwartościowych artykułów, w których 99% przekazu to informacje negatywne, nieprawdziwe i naciągane typu w polsce zaraz będzie jak w wenezueli itp. Po pracy ogarnięcie trochę spraw domowych, wieczorem pogranie z kolegami w jakieś gierki i był to wspaniały czas, w którym głowa nie była zajęta jakimiś bzdurami i wiedzą, która w zdecydowanej większości umówmy
@Voilaszek tu akurat rachunek jest prosty. Ja te kanały oglądałem non stop bo to byla jedyna rzecz która mnie ciekawawila, nawet pogromcu mitow jeszcze byli ok. Później przyszla fala populizmu i debilizmu. I na polsacie masz ronik szuka żony, dlaczego ja, i o smieciarzach, a tam zlomiarze, kierowcy tirow i 30 odcinków jak to jest zrobione pod rząd. Szkoda
@SRzeyamlon: Tutaj akurat jest różnie - czasami te filmiki to lanie wody, ale często te 12 minut to logika oraz wytłumaczenie zjawiska oraz ukazanie szerszego kontekstu. Książki też można streścić w kilku zdaniach często.
@Bagiezta88: Dalej się da jednak wymaga to zaangażowania użytkownika. U mnie główna na youtube zawalona grami, mamtą, fizyką, eksperymentami i materiałami naukowymi ale ta sytuacja wymagała bym dał się poznać algorytmowi youtube. Wykop też nie jest do tego złym miejscem (chociaż mocno pikuje) gdy utworzysz solidną listę zbanowanych patologicznych tagów (patostreamy, famemma i itp. gówno poniżej minimum rigcz. ). Niestety wszelkie portale niepozwalające użytkownikowi na personalizację strumienia danych to ściek i
@Bagiezta88: Bo głupota ludzka z telewizorów przeniosła się w internety taka prawda. Kiedyś portale informacyjne potrafiły pisać sensownie, bez żadnych clickbaitów, fake newsów czy bez siania paniki. Zauważ, że teraz ludzie nie potrafią wskazać, który artykuł jest prawdziwy i jeszcze mają pretensje, że nikt im nie wskazał co jest fałszywe, bo są zbyt leniwi i głupi, żeby sami to ogarnęli.
Facebook zniszczył ideę for internetowych, które kiedyś były oblegane a teraz mało kto się zapuszcza


@Winden: Fora internetowe same się zniszczły. W dobie Facebooka i Instagrama które oferują możliwość łatwego tworzenia grup dyskusyjnych, budowania galerii z tysiącami zdjęć i łatwego sharowania do znajomych polskie fora oparte na PHP by Przemo były archaiczne i przestarzałe. Niestety bardzo często ich właściciele w dupie mieli jakiekolwiek aktualizacje i dodawanie nowych funkcji co skończyło się
@Bagiezta88: Niby taki potężny intelektualista a nie rozumie, że wraz z powszechny dostępem mas do jakiegoś medium ulegają one komercjalizacji i dostosowaniem poziomu do typowego, masowego odbiorcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)