Wpis z mikrobloga

Kilka lat temu z niesmakiem potrafiłem wyłączyć telewizor, bo nie było w nim niczego wartościowego. Zrezygnowałem całkowicie z telewizji. Dziś takie samo uczycie towarzyszy mi, kiedy włączam przeglądarkę internetową.


#takaprawda #internet #zalesie
  • 112
  • Odpowiedz
mam tak samo, wchodze na onet, a tam "gwiazdki zarabiaja tyle i tyle" " internauci w formie zareagowali zobacz memy!!!" "Lewandowska kupila ... "

Gówno mnie yo obchodzi, co Lewandowska kupiła zjadła, co ma w domu

Wchodze na wykop, a tam famemma, jakies gownoposty, baity, pseudo smiesznw historie, atencjuszki.

Zostal mi jeszcze reddit, chociaz i on mnie czasami wnerwia.

Nie wiem czy po prostu tylko mnie zaczyna to irytowac, czy te artykuly
  • Odpowiedz
@nie_swiruj: Dobrzy przykład podałeś. Media grupy Polska Presse (dzienniki regionalne, portale + naszemiasto.pl) bardzo mocno stawiają na SEO. Wpisując "olsztyn brak prądu" czy "olsztyn wyłączenia", te "artykuły" pojawiają się wysoko jak nie na szczycie.

W tworzeniu artykułów z myślą o SEO (przemyślane nagłówki, zwracanie uwagi na słowa kluczowe, tekst alternatywny w zdjęciach) nie ma nic złego, o ile w tekście występuje jakakolwiek treść. W tych mediach często jej nie ma
  • Odpowiedz
kiedy w Internecie można było znaleźć dosłownie wszystko, artykuły nie były w 95% clickbaitami tylko rzetelnym dziennikarstwem, a YT pełen ciekawostek do odkrycia...?


@Bagiezta88: te czasy skończyły się jakoś sekundę po tym kiedy się zaczęły, jedynie fora tematyczne mogły mieć coś ciekawego a reszta to boomerskie gadanie kiedyś to było. Jest taka ani #!$%@? jak dawniej tylko teraz to widzisz
  • Odpowiedz
@Bagiezta88: Tak jak w TV oprócz tych wszystkich Polsatów, Pulsów, Czwórek, TVN-ów itd. jest jeszcze Planete+, Ale Kino+, Nat Geo Wild, National Geographic, TNT i Mezzo, tak w internecie jest pełno treści popularnonaukowych. Chociażby na Twojej Tubie :) są kanały takie jak SciFun, Naukowy Bełkot, Astrofaza, Kasia Gandor, emce, Okiem Chemika, Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS i NaukowoTV. Jest też kanał o nazwie Jerzy Vetulani, z archiwalnymi nagraniami wykładów, prelekcji i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CzasNaPoznan: warto jeszcze zwrócić uwagę, że te szczątkowe treści jako tako dotyczące artykułu giną w zalewie reklam, które ze względu na klikalność pewnie tanie nie są.
Pamiętam jak lata temu ktoś stworzyl stronę, która była podzielona na milion pikseli i gość chciał dolara za piksel od reklamodawców.
Teraz mam wrażenie, że powierzchnie reklamowe są wieksze a wartość merytoryczna dokładnie taka jak tamtej strony sprzed lat.
@Bagiezta88
  • Odpowiedz
Internet już dawno zrównał się po względem głupoty z telewizją, wszędzie widoczne są clickbaitowe tytuły, nawet jak czasami chcę sprawdzić jakieś podstawowe informacje typu czy sklepy są otwarte albo kiedy będzie zmiana czasu to trafia się portale gdzie trzeba przekopać się przez zapychającą artykuł treść żeby uzyskać prostą odpowiedź. Najgorsze jednak są komentarze na facebooku gdzie wypowiadają się ograniczeni umysłowo ludzie podpisani imieniem i nazwiskiem.
  • Odpowiedz
@Bagiezta88 ja pamiętam czasy, gdy na Discovery leciały wartościowe programy, a nie jakieś złomiarze ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Voilaszek: Na Discovery zawsze leciał syf. Zanim oglądało się złomiarzy, to leciał tam Brainiac i tego rodzaju śmietnik. Oczywiście program trwał godzinę i po drodze miałeś trzy bloki reklamowe.
  • Odpowiedz