Wpis z mikrobloga

Wcześniejsza spłata kredytu konsumenckiego.

Drogie Mirki - w związku z wcześniejszą spłatą kredytu hipotecznego (który był jednocześnie kredytem konsumenckim), wystąpiłam o proporcjonalny zwrot prowizji oraz innych opłat pobranych przez bank Pekao S.A. przy udzieleniu tego kredytu.

Bank odmówił mi zwrotu prowizji za udzielenie kredytu konsumenckiego, powołując się na "jednorazowość" pobranych opłat (LOL).

Działanie to jest niezgodne zarówno z najnowszym wyrokiem TSUE [ sprawa C-383/18](http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf;jsessionid=F65D5C035361C6EA14162BC349D289FC?text=&docid=217625&pageIndex=0&doclang=PL&mode=lst&dir=&occ=first∂=1&cid=14012675), jak i poglądami doktryny prawniczej stanowisko UOKIK.

Zamierzam wykorzystać całą dostępną drogę prawną, żeby odzyskać opłaty pobrane przez bank Pekao S.A.

Jeśli jesteście zainteresowani relacją z przebiegu tej drogi, to dajcie plusa, a ja będę "wołać" plusowiczów.

#pekao #banki #nieruchomosci
  • 113
  • Odpowiedz
@Wernher_von_Braun: > a czy takie zachowanie to nie jest wyłudzanie kredytu i podpada pod paragraf? Bo każdy chciałby wziąć sobie kredyt konsumencki na oprocentowaniu hipotecznego

Nie wiem, nie znam się na prawie bankowym. Być może brak wpisu do księgi wieczystej nie byłby przeszkodą dla ewentualnych roszczeń banku do nieruchomości.
W każdym razie, zaczekajmy na wyjaśnienie OPki, co przez 2 lata przeszkadzało jej w złożeniu wniosku. @Walkiria81
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Jeżeli spłacisz wcześniej kredyt hipoteczny, za który pobraliśmy prowizję, to rozliczymy pobraną prowizję proporcjonalnie do rzeczywistego okresu spłaty. Sytuacja ta dotyczy kredytu hipotecznego, jeżeli został Ci udzielony w okresie od 22.07.2017 r.
  • Odpowiedz
@Schwarzenigger: Jak zakladalam ksiege to mialam juz przedwstepna umowe sprzedazy - nie wiem po co mialabym jednoczesnie skaldac wniosek o wpis hipoteki, zeby kupujaca od razu skladala wniosek o wykreslenie? No zastanow sie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Walkiria81: lol, przecież nawet na ich stronie jest info, że jeśli splacisz kredyt hipoteczny wcześniej to zwracają proporcjonalnie prowizję, odsetki i inne opłaty w ciągu 14 dni...
  • Odpowiedz
@Walkiria81: powodzenia, moja mama tez splacila szybciej kredyt i bank wyslal jej sprawozdanie z jej splat, gdzie okazalo sie, ze prowizje itp oplaty jak procenty splacala przez pierwsze lata, a pozniej wlasciwy kredyt, czy tam wlasciwe pueniadze. Na tej pidstawie nie zwrocili jej zadnych pieniedzy.
  • Odpowiedz
@Schwarzenigger: Nic nie rozumiesz - kredyt zostal udzielony przed powstaniem mieszkania, wyplacany byl w transzach w miare powstawania budynku. Jak budynek powstal, to spylilam mieszkanie. Teraz kumasz? Bo juz nie wiem jak lepiej to wytlumaczyc.
  • Odpowiedz