Wpis z mikrobloga

Wcześniejsza spłata kredytu konsumenckiego.

Drogie Mirki - w związku z wcześniejszą spłatą kredytu hipotecznego (który był jednocześnie kredytem konsumenckim), wystąpiłam o proporcjonalny zwrot prowizji oraz innych opłat pobranych przez bank Pekao S.A. przy udzieleniu tego kredytu.

Bank odmówił mi zwrotu prowizji za udzielenie kredytu konsumenckiego, powołując się na "jednorazowość" pobranych opłat (LOL).

Działanie to jest niezgodne zarówno z najnowszym wyrokiem TSUE [ sprawa C-383/18](http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf;jsessionid=F65D5C035361C6EA14162BC349D289FC?text=&docid=217625&pageIndex=0&doclang=PL&mode=lst&dir=&occ=first∂=1&cid=14012675), jak i poglądami doktryny prawniczej stanowisko UOKIK.

Zamierzam wykorzystać całą dostępną drogę prawną, żeby odzyskać opłaty pobrane przez bank Pekao S.A.

Jeśli jesteście zainteresowani relacją z przebiegu tej drogi, to dajcie plusa, a ja będę "wołać" plusowiczów.

#pekao #banki #nieruchomosci
  • 113
@KromkaMistrz: gadanie, każdy bank bez wyjątku jest zobowiązany do zwrotu prowizji dla pożyczek zawartych po 18 grudnia 2011 roku i spłaconych przed czasem. Oczywiście każdy (lub większość) się miga ponieważ 8 na 10 osób odpuści. A dla nich to tylko koszt wysłania kilku listów. To jest 100% kasa do odzyskania
@Walkiria81: piszesz, że spłaciłaś kredyt po dwóch latach. Przez ten czas nie zdążyłaś złożyć wniosku o wpis do hipoteki? I czyja to jest wina, może banku?
Odnoszę wrażenie, że celowo zwlekałaś, licząc na to, że wyciśniesz jeszcze więcej z flipa. Zwyczajne cwaniactwo.
czy możesz wytłumaczyć dlaczego ten kredyt hipoteczny był jednocześnie twoim zdaniem kredytem konsumenckim?


@g455:

bo pewnie byl zaciagniety przed lipcem 2017, ale po wprowadzeniu przepisow dotyczacych kredytow konsumenckich (2012?) i byl na kwote ponizej 250 tysiecy pln