Wpis z mikrobloga

Wcześniejsza spłata kredytu konsumenckiego.

Drogie Mirki - w związku z wcześniejszą spłatą kredytu hipotecznego (który był jednocześnie kredytem konsumenckim), wystąpiłam o proporcjonalny zwrot prowizji oraz innych opłat pobranych przez bank Pekao S.A. przy udzieleniu tego kredytu.

Bank odmówił mi zwrotu prowizji za udzielenie kredytu konsumenckiego, powołując się na "jednorazowość" pobranych opłat (LOL).

Działanie to jest niezgodne zarówno z najnowszym wyrokiem TSUE [ sprawa C-383/18](http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf;jsessionid=F65D5C035361C6EA14162BC349D289FC?text=&docid=217625&pageIndex=0&doclang=PL&mode=lst&dir=&occ=first∂=1&cid=14012675), jak i poglądami doktryny prawniczej stanowisko UOKIK.

Zamierzam wykorzystać całą dostępną drogę prawną, żeby odzyskać opłaty pobrane przez bank Pekao S.A.

Jeśli jesteście zainteresowani relacją z przebiegu tej drogi, to dajcie plusa, a ja będę "wołać" plusowiczów.

#pekao #banki #nieruchomosci
  • 113
@marcpol: a jaki kredyt spełnia warunek uznania za "kredyt hipoteczny"? Czy liczy się stan faktyczny (tj. kredyt zostaje zabezpieczony hipoteką przez sąd), czy cel na jaki został udzielony (cel mieszkaniowy)? Bo mój kredyt nigdy hipoteką nie został zabezpieczony (stan faktyczny był taki, że spłaciłam kredyt przed wpisaniem hipoteki [nawet nie złożyłam wniosku o wpis hipoteki]). Z góry dziękuję!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walkiria81: mnie najbardziej śmieszy że to oni do mnie ciągle wysyłają propozycje udzielenia kredytu. ale gdybym go wziął to muszę płacić prowizję. ciekawe za co, skoro to im zależy? odsetki jestem w stanie zrozumieć ale w takim wypadku prowizję to bank powinien zapłacić mi
ʕʔ
@marcpol: a jaki kredyt spełnia warunek uznania za "kredyt hipoteczny"? Czy liczy się stan faktyczny (tj. kredyt zostaje zabezpieczony hipoteką przez sąd), czy cel na jaki został udzielony (cel mieszkaniowy)? Bo mój kredyt nigdy hipoteką nie został zabezpieczony (stan faktyczny był taki, że spłaciłam kredyt przed wpisaniem hipoteki [nawet nie złożyłam wniosku o wpis hipoteki]). Z góry dziękuję!


@Walkiria81: Jest to opisane w art 3 Ustawy z dnia 21 kwietnia
@Walkiria81: Klasyczna sprawa. Teraz składasz reklamację i oni mają 30 dni na jej rozpatrzenie. Część osób nie złoży reklamacji i bank zarobi. Czysty, prosty zysk na idiotach w kraju, gdzie ludzie głosują jak głosują i stawiają pomniki osobom o wiadomym stanowisku w sprawie pedofilii. Mi bank też zaniżył zwroty w przypadku obu kredytów i po reklamacji i przedstawieniu wyliczeń dostałem dokładnie te kwoty, które podałem.

#!$%@?, sam bym zaniżał zwroty debilom