Wpis z mikrobloga

G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 11 [Bagna, Obóz bandytów, Kopalnia, Kruk, Quarhodron, Powrót]

To miały być dwie części, ale połączyłem w jedną żeby mieć już z głowy Jarkendar i przejść od razu do GD.
W poprzedniej części zrobiłem błąd, jakby co chodziło oczywiście o Henry'ego a nie o Hanka przy wejściu do obozu piratów.

Przed pójściem do obozu bandytów wyczyściłem okolice. W jednej jaskini na początku bagna był skarb z miksturą +20hp. Na bagnie było też kilka innych skarbów i Dom Uzdrowicieli, gdzie znalazłem zieloną kamienną tabliczkę.
Przy wejściu do obozu pogadałem z Franko, wysłał mnie Ramona, następnie do Logana. Pomogłem mu zabić węże. W jaskini obok przebywał Tom, od którego dowiedziałem się kto zamordował Angusa i Hanka. Wróciłem do Franko, nadal nie pozwolił mi wejść do obozu. Miałem mu przynieść tabliczkę z domu uzdrowicieli. Zdobyłem ją już wcześniej więc mu ją oddałem. Zadania zrobione oczywiście dla expa, bo i tak Franko musiał ostatecznie zginąć.

Po wejściu do obozu zaczepił mnie Senyan. No dziwne, że on jedyny mnie rozpoznał. Fortuno prosił o ziele, poszedłem zrobić skręta (zielonego nowicjusza) i oddałem mu go. To jednak nie wystarczyło i trzeba zrobić miksturę, która przywróci wspomnienia. Aby mikstura nie była trucizną trzeba mieć wiedzę na temat żądeł krwiopijców (trzeba przeczytać notatke na ten temat, leży w zamku w górniczej dolinie). Nie będę robił tego zadania, bo więcej expa dostanę jeśli sam wypiję tą miksturę. Można zrobić dwie (ziarna czerwonego pieprzu od Zurisa i Sagitty) i dostaje się 250xp co rozdział, czyli wypijając ją w VI rozdziale będzie 1500XP za wypicie jednej. Fortuno skupuje bagienne ziele, 10XP i 10 złota za sztukę. Miałem przy sobie 85 sztuk więc 850XP wpadło. Wrócę tu jeszcze w 4 lub 5 rozdziale i sprzedam resztę.
Esteban jest odpowiedzialny za wpuszczanie ludzi do kopalni więc teraz on był celem. Miałem się dowiedzieć kto chciał go zabić. Rozmowy prowadzimy w takiej kolejności: Finn, Lennar, Senyan (zabijam go), Emilio, Paul, Huno. Dla Huno muszę przynieść paczkę stali.
Poszedłem więc do jaskini na bagnie i zabiłem Juana, który miał przy sobie paczkę stali dla Huno i paczkę wytrychów dla Fiska. Oddałem im te paczki, Huno wysłał mnie do Snafa. Snaf poinformował mnie, że ktoś czeka na górze. Ustaliliśmy z Fiskiem, że on zabije strażników, a ja Estebana. Przed rozmową z Estebanem wszedłem na jakiś murek i zastrzeliłem z kuszy strażników żeby dostać za nich expa. Od Estebana uciekłem, po powrocie nie miał już focha. Po rozmowie go zabiłem.
Thorus kazał załatwić nowych kopaczy abym mógł wejść dalej, wysłałem Logana, Finna i Lennara. Pogadałem jeszcze z tym bandytą, który coś tam gotuje. Dostałem gulasz dodający +1 do siły. Zjadłem go i jeszcze gulasz od Thekli. Mogłem w tym momencie nauczyć się 5 siły żeby wykorzystać próg i lecieć już z bonusami, ale niestety wszyscy w Jarkendarze uczą do 90 siły, a ja chciałem 94. Nie chciało mi się wracać do Khorinis więc odpuściłem, bo tutaj i tak jest łatwo więc dam rade bez tego. Tego typa którego podobno nie wolno budzić zabiłem, Skinner chyba się nazywał.

Kopacze wysłani więc mogłem już wejść dalej. Poszedłem do kopalni, wykopałem całe złoto i je sprzedałem, chyba ponad 4k dostałem. W jednym z korytarzy był Garaz, który powiedział że ten Bloodwyn to chytry gnój. Idąc dalej była taka duża jaskinia z pełzaczami i złotem. Wytłukłem pełzacze i Bloodwyn od razu przyleciał na gotowe. Zabrałem jego głowe i zaniosłem strażnikowi przy wejściu do świątyni. W świątyni znalazłem se nową zbrojke, której nie można było dostać w pierwszej części gothica więc fajnie. Zabiłem zombiaki i poszedłem w głąb świątyni. Kruk mnie wykiwał i zamknął se świątynie. No więc wracam do Saturasa.

Saturas sie popłakał i wysłał mnie do Myxira. Ten coś pogadał o przyzywaniu duchów, dostałem wyprawke do krypty Quarhodrona. Nauczyłem się od razu wszystkich trzech języków, 30PN poszło. Przeczytałem wszystkie tabliczki oprócz kuszy, siły, zręczności i dwuręcznej. Przeczytałem jedną do dwuręcznej (+4), więcej nie bo chce ten próg wykorzystać i nauczyć się do 59%, dalej wykorzystam resztę tabliczek i będzie 75% czyli tyle ile zamierzone.

Zwiedziłem wszystkie trzy pozostałe posiadłości będące dość blisko siebie w części Jarkendaru. Spotkałem Ermite, oddałem mu skórzany strój i dostałem tabliczki. Od Quarhodrona dostałem hasło do otworzenia świątyni. Przy jednej z posiadłości był zawalony most, najłatwiej jest się dostać za pomocą akrobatyki. Bez niej trzeba kombinować ze zwojami przemiany. Są różne sposoby. Żeby się nie zabić bez akrobatyki wskakując tam trzeba się przemienić w cieniostwora/topielca (daleko skaczą). Wrócić można też nimi lub bezim na sprincie (trochę trzeba popróbować). Ja zrobiłem trochę inaczej. Zamieniłem się w polną bestię i spadając z góry po prostu się odmieniłem i pojawiłem się przy moście. Wracając zamieniłem się w cieniostwora i skoczyłem.
Wróciłem do magów. Dałem informacje na temat budowli Riordianowi, oddałem relikwie Saturasowi i dostałem w sumie sporo expa. Powiedziałem jeszcze Myxirowi o przyzwaniu Quarhodrona.

Poszedłem do obozu bandytów i otworzyłem świątynie. Nie ma o czym za bardzo gadać, bo świątynia jest prosta i krótka. Jakby ktoś nie wiedział to po przejściu przez te zapadające się platformy możemy otworzyć boczne komnaty przyciskami, których nie widać. Są tam tabliczki więc obowiązkowo. Na Kruka wystarczyły 4 krytyki więc nie ma nagrania, bo walka trwała może z 15 sekund.
Po wyjściu ze świątyni pogadałem z Thorusem i pozwolił wypuścić niewolników. Poszedłem więc do nich i powiedziałem im, że mogą uciekać. Jeszcze ich pobiłem żeby expa zebrać, bo potem zniknął i pojawią się w Khorinis czyli exp x2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poszedłem jeszcze do piratów przez jaskinie między bagnem a kanionem. Od Grega dostałem pieniążki i sporo expa za zabicie Kruka. Dałem Samuelowi przepis na młot lou i kupiłem sztukę dla Snafa. Zadanie z Angusem i Hankiem też chyba oddałem. Wróciłem jeszcze do obozu bandytów żeby mu dać ten młot lou i dostałem gulasz.
Wróciłem do Saturasa, poopowiadał o szponie Beliara. Szpon jest dla noobów ( ͡° ͜ʖ ͡°) i szkoda hp więc mu go oddam, ale później, bo Xardas się spruje że oddałem Szpon. Wrócę w 4 albo 5 rozdziale i wtedy oddam.

Po wyjściu z Jarkendaru skoczyłem do Torlofa i podbiłem tą siłę o 5. Teraz mogę już lecieć z bonusami. Wypiłem miksturę +3, gulasz +1, tabliczki +22. W sumie 120 siły. Z amuletem +10, pasem +5 i pierścieniem +5 140 siły. Mogę jeszcze założyć pierścień +3 i kupić w zamku w GD pas +10 i wtedy będzie 148 siły. Niestety nie zdobędę już nic żeby podbić te 2 punkty siły. Dlatego nie będę kupował kuszy 120/150 bo szkoda marnować kase jak zaraz będę miał lepszą. Mam 20 PN, do następnego levela niewiele brakuje, potem jeszcze jeden trzeba wbić. Mam już pomysł jak zebrać sporo expa więc wbije te 2 levele, wrócę do Khorinis, wydam 40PN na naukę mikstur zręczności i siły, uwarzę 9 mikstur i kupię od razu najlepszą kuszę 150/180. No i jeszcze mam smoczą zgubę także będzie OP.

Tak więc czas na Górniczą Dolinę.

Poprzednia część: https://www.wykop.pl/wpis/53642399/g2nk-build-kusznik-czesc-10-poczatek-ii-rozdzialu-/
Wszystkie części na tagu: #gothickusznik

#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 11 [Bagna, Obóz bandytów, Kopalnia, Kruk, Quarhodron...

źródło: comment_16058168669tsFdHAYSnwwtyyK1NChf8.jpg

Pobierz
  • 6
@kRpt: wołaj mnie też koleszko :*

właśnie włączyłem, chyba lecę łucznika jednorękiego, zręczność ma akro i kradziejstwo, fajne.

procenty łuku zwiększają szansę na trafienie tylko, czy np. jeszcze szybkość strzelania?
@genocidegeneral: szybkość strzelania zwiększa się tylko od animacji czyli od 30% i od 60%. Reszta to szansa na trafienie.
Tak naprawdę grając każdym buildem można mieć akrobatyke i na tyle zręczności z bonusów żeby każdego okraść.
Szkoda punktów na walkę grając łucznikiem, bo obrażenia i tak będą takie se nie wydając punktów na siłe. Poza tym z łuku sie tak wymiata że właściwie pod koniec tylko jego się używa.
@kRpt: ile w ogóle da się zrobić poziomów "na max ale nie na max", tzn. nie bijąc każdego paladyna i kucharki, nie czekać do V rozdziału żeby oddać questa i dostać 500 zamiast 200 expa itd. 50? 45?

da się zrobić 200 / 200 i mistrzostwo w dwóch rodzajach broni?

a dobra, odpalam guide'y z reddita XD
@genocidegeneral: Ponad 50 spokojnie.

da się zrobić 200 / 200 i mistrzostwo w dwóch rodzajach broni?

W sensie 200 siła 200 zręczność?

a dobra, odpalam guide'y z reddita XD

pff co tam za granicoooo mogą wiedzieć jak w polsce najwięcej ludzi gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kRpt: dobra w sumie najtrudniejszy do obrabowania jest Diego, 120 dexa, to można zrobić w 3 rozdziale z samych bonusów, wtedy z najlepszą kuszą zadawałbym obrażeń 180+120 - armor, dobrze to liczę?

do tego siłka 200 i smoczą zgubą walić oponentów w łeb jeśli dobiegną zbyt blisko