Wpis z mikrobloga

@Mirzani: Oj panie, myślę że model ekonomiczny tutaj niewiele ma do rzeczy... Jeśli będzie na to społeczna zgoda, to myślę że jak najbardziej, ja nie mam nic przeciwko możliwości eutanazji na życzenie, ale jeśli to będzie społeczność która z jakiegoś powodu będzie miała moralny problem z eutanazją na życzenie, to może się okazać, że takiej możliwości nie będzie. Z tym że w anarchizmie i socjalizmie relacje między ludźmi są jak
  • Odpowiedz
@Drakii: Potem Stalin otworzył eksport i handel z innymi krajami, więc chyba było jeszcze bardziej kapitalistycznie niż za Lenina, nieprawda towarzyszu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Państwowy kapitalizm jak bum cyk cyk.
  • Odpowiedz
@Drakii: No, nie są niezgodne, ale państwo pełniło tutaj rolę przedsiębiorcy, a nie robotnicy, oni nie mieli nic do gadania w kwestii handlu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie, nie mieli, nie kupuj radzieckich mitów xD. W 1929 zniesiono ostatnią pozostałość robotniczej kontroli nad produkcją, tzw. "trojkę". W jej miejsce wszedł kierownik, którego rozkazy miały bezwarunkowo obowiązywać jego podległą mu administrację i wszystkich robotników. Związki zawodowe
  • Odpowiedz