Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do przedłużenia swojej umowy z operatorem (chciałem przedłużyć umowę bez telefonu, ale wychodzi na to, że oferty z telefonem są tańsze niż bez). W takim wypadku waham się nad wyborem telefonu (za który nie będę musiał dopłacać milionów monet przy podpisaniu umowy). Standardowo ma służyć do dzwonienia, wysyłania smsów, słuchania muzyki i sprawnego przeglądania Internetu czyli średnia półka jeśli nie niżej. Na oku mam telefony z ankiety poniżej. Oczywiście robiłem jakiś rekonesans ale jestem ciekaw waszych opinii. #telefony #play #android #xiaomi #huawei #gsm #motorola

Który z wymienionych telefonów wybrałbyś przy przedłużeniu umowy?

  • Xiaomi Redmi 9A 15.4% (6)
  • Alcatel 1S 2020 12.8% (5)
  • Huawei P40 lite E 20.5% (8)
  • Xiaomi Redmi 9C NFC 20.5% (8)
  • Motorola Moto E7 Plus 30.8% (12)

Oddanych głosów: 39

  • 13
@kt13: z propozycji oferty przedłużenia z telefonem mogę wziąć pakiet SOLO M - czyli 60-65 zł abonamentu miesięcznie (który obecnie jest dla mnie idealny bo mam jeszcze telefon służbowy) plus jednorazowa wpłata za telefon. Natomiast gdy usuwam telefon z oferty to minimalny pakiet jaki mogę wtedy wziąć to SOLO L za 75 zł
@Mfalme_Kitunguu: Przede wszystkim #!$%@? oferta, bo przy każdym z możliwych telefonów wychodzisz na te 25 miesięcy albo 28 (Play lubi w ten sposób przedłużać umowę) znacznie z większym ogólnym rachunkiem niż taka karta + kupno telefonu ze sklepu, szczególnie że nie mówimy tu o modelach za over9000 ziko, tylko o telefonach z przedziału 400-600. Bierz pod uwagę, że sam abo to 55 zł, więc prosto sobie możesz przeliczyć ile realnie płacisz
@Mfalme_Kitunguu: to niezły wał że bez telefonu jeszcze droższe abo xD

Do czego ci ten abonament potrzebny? Przenieś numer na kartę i za 20-30pln miesięcznie masz 2x lepsze warunki bez całowania nikogo w dupę.

A dodatkowo motorówę G8 kupujesz za 6 stów. Chyba że zależy ci na nfc, to wtedy droższą g8plus.

Tak czy siak, chyba wszystko co wymieniasz to >6-calowe telewizory.
@Mfalme_Kitunguu:
Co dokładnie masz w tym SOLO M? Obecnie na rynku masz takie oferty na kartę jak chociażby Orange Flex gdzie za 30 zł /mc jest no limit dzwonienia, pisania, mms i 30 GB internetu. A jak masz służbówkę to są inne, tańsze oferty gdzie jest mniej Internetu. I tak jak na abonament, albo jeszcze lepiej, możesz sobie ustawić doładowanie cykliczne PayU, które co miesiąc pobiorą z Twojej karty, albo bierzesz