Wpis z mikrobloga

#tatacontent #bekazkatoli

Moja córka (8lvl) zapytała ostatnio czy może wypisać się z religii. Stwierdziła że w drugiej klasie katechetka mówi im dokładnie to samo co mówiła w pierwszej klasie i w zerówce i się młoda nudzi a że dostają pełno zadań (same kolorowanki i wycinanki dla przedszkolaków) to traci czas który mogła by poświęcić na czytanie albo zabawę.
Daliśmy Jej czas do namysłu (nakreśliliśmy że komunia = prezenty i biała sukienka, że babcie będą bardzo niepocieszone i jest to dość poważna decyzja).
W zasadzie to zapomnieliśmy o tym, a córka wczoraj przychodzi że przemyślała i chce się wypisać z religii...

No i dzisiaj szybka akcja, wniosek, podpisy i dziękujemy bardzo.
Tak tylko #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No cóż Ci mam powiedzieć - nie wszystkie dzieci są tak samo bystre ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@buhubuhu: ale potem będzie kwik i rozpacz w maju, jak wszystkie koleżanki będą mieć mega imprezę pod tytułem "zjadłam wafla - dostałam skuter/laptop/stajnie dla kuca" i o niczym innym przez miesiąc nie będą debatować jak o prezentach i imprezie z górą słodyczy, lodów i tortów, a one w bieli
  • Odpowiedz
@buhubuhu: co Ci mogę powiedzieć, gratuluję relacji z dzieckiem i tego, że traktujesz ją jak swojego kumpla a nie głupiego gnoja co nic nie wie. Mam to samo z moim synem, żadnego pytania nie pozostawiam bez odpowiedzi i jeśli chodzi o rzeczy, które go interesują ma ogromną wiedzę. Na rozmowy światopoglądowe przyjdzie jeszcze czas bo ma prawie 5 lat, ale uczę go krytycznego podejścia do życia i jak ma jakieś
  • Odpowiedz
@koralowiecc: o tym wszystkim córce powiedzieliśmy i jest tego świadoma. To nie była łatwa decyzja dla Niej i długo nad tym myślała.
A jedna ciocia ateistka już szykuje dla Niej potężny prezent na maj żeby trochę osłodzić tą sytuację.
A to że się pochwaliłem na mirko... To nie rozumiem tego ataku... Przecież od tego jest ten portal.
  • Odpowiedz
@buhubuhu: Tak dla własnej refleksji: ilu Twoich znajomych, dorosłych dojrzałych ludzi, zrezygnowało dobrowolnie i w pełni odpowiedzialnie z ceremonii ślubu i uroczystości wesela? (pomijam tu zakres i przepych bo to nie istotne, liczy się sama uroczystość). Przecież wystarczy wcisnąć się w garsonkę i koszulę, wziąć dwóch świadków i w 15 minut odbębnić co trzeba w USC by zalegalizować małżeństwo w świetle prawa, i już można wracać do domu. A konsekwentnie
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: ja się nie określam zupełnie, bo nie mam takiej potrzeby, a każda etykietka zmienia sens. Powiedzmy, że nie jestem niewierząca, nie jestem głęboko wierząca, ale żaden ze mnie agnostyk. Powiedziałabym, że czuję, interpretuj to jak chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@buhubuhu: dziecko nie ochrzczone więc komuni i tak by nie przystąpiło. Kiedyś słyszałem argument, że ten kto nie chrzci dziecka to tak jak by nie uczył go mówić. Niech sama Twoja córka zdecyduje w wieku 18stu lat jakim językiem chce szprechać. Wasz wybór (i po części dziecka) więc to też Wasza sprawa. Mam nadzieje, że uczciwie jej wyjaśnisz na czym polega religia (Kato, muzło, budo) i jak funkcjonuje się w
  • Odpowiedz
@buhubuhu: O! Mam chorom curke, bo chodzi do kościoła i wierzy w Boga. Ja też wierzę w tego duszka, ale na szczęście zapisałem się na terapię.

Twoja córka nie chciała chodzić na religię? No i super, jej wybór i nic mi do niego. Ba! Nawet tą decyzję rozumiem. Natomiast twoje #chwalesie wali mi na kilometry chęcią pozyskania atencji bo piszesz jakby wygrała bitwę pod Stalingradem. A mistrzostwo świata
  • Odpowiedz
Łykacie jak pelikany. Dzieci w tym wieku nie mają pojęcia o zajęciach a tym bardziej nie zastanawiają się dlaczego zajęcia są takie same. Przyjmują rzeczy takie jakie są.


@kuroszczur: Chyba twoje ( ͡º ͜ʖ͡º) 8-latek już całkiem rozsądnie myśli, pamiętam, że ja w tym wieku już nie wierzyłem w bajki o aniołkach i nie chciałem się uczyć bzdetów do 1 komuni.
  • Odpowiedz
Co? Czyli sugerujesz że powinienem uczyć córkę że ma nie zwracać uwagi na uczucia babć i ma mieć wywalone na emocje bliskich bo inaczej będzie "słaba"? Poważnie tak uważasz?


@buhubuhu: Dokładnie tak, dzieciak nie powinien układać sobie życia pod to, żeby babcia czy ktokolwiek inny był zadowolony. Babcia przecież nie przestanie chodzić do kościółka bo wnuczce to przeszkadza.
  • Odpowiedz