Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr
Ktoś tutaj ma podobnie?

#depresja #bpd #psychiatria #psychologia

Zauważyłem u siebie pewne naywki, pewien cykl. Co roku w okolicach listopada/grudnia oraz lutego/marca czuję się gorzej niż zazwyczaj, a w ciągu roku czuję się "ok", w lato "lepiej".

Jestem w związku od roku, i zauważyłem, że właśnie w tych w/w miesiącach czuje:
-demotywacje, a zarazem chęć zmiany wszystkiego i ucieczka,
-dużą niechęć do wszystkiego co do tej pory mi sprawiało radość,
-chęć ucieczki (i tutaj dochodzi temat związków, bo jeden związek już tak rozwaliłem, zdradzając dziewczynę z jakimiś różowymi na tinderze przez po prostu kaprys/chęć podechcytowania się. Obecnie jestem w innym związku i zauważyłem, że sytuacja się powtarza, bo mnie ciągnie na #tinder żeby pobzykać),
-Ogólne dylematy na temat sensu życia, mojej pracy i wszystkiego co mnie otacza,
-Chce żeby mnie wszyscy zostawili w spokoju (jestem bardzo oschły dla innych, wręcz okrutny np. dla dziewczyny),
-Jak spoglądam wstecz to także zauważylem, że w tym dokładnie okresie (listopad-grudzień) brałem często L4, bo nie chciało mi się pracować, a w lutym często zmieniałem pracę,

Czy to ta depresja sezonowa czy jakiś borderline?

Byłem przeze 1,5 roku na SSRI i wolałbym do tego nie wracać, niby spoko, ale nie do końca.

#pytanie Macie tak? Jak sobie z tymi stanami radzić? Jakieś suplementy?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fad3d6749aa69000b708bfa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Border to zaburzenie osobowości i jego objawy nie pojawiają się tylko na jesień-zimę. Może być depresja sezonowa. Suplementować warto witaminę D. Witamina D związana jest z tarczycą- problemy z tarczycą często dają objawy depresji. Aczkolwiek duże niedobory witaminy D raczej pojawiają się pod koniec zimy (bo mniej słońca przez długi czas). Pamiętam, że na zajęciach mówili nam, iż pod koniec zimy i na początek wiosny rośnie wskaźnik samobójstw (między innymi