Wpis z mikrobloga

O #!$%@?, właśnie wszedłem na tag #antykapitalizm i to jest kurde odbicie lustrzane tagu #konfederacja. U Korwinowców wszystkiemu złu na świecie winne są wysokie podatki i nieroby a u antykapitalistów wszystkiemu złu winne za niskie podatki i kapitaliści.

W zależności od dnia można toczyć bekę z jednych lub drugich. Dostarczają świetnej rozrywki.

#takaprawda #neuropa #4konserwy #ekonomia #kapitalizm
Syn_Tracza - O #!$%@?, właśnie wszedłem na tag #antykapitalizm i to jest kurde odbici...

źródło: comment_1605188122h2FmC7DzBk1cXDQHkAiDY4.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
Wystarczy sobie wejść na http://www.parties-and-elections.eu/countries.html i poczytać, np w Grecji masz Koalicję Radykalnej Lewicy (SYRIZA) która jest socjalistyczna, Komunistyczna Partia Grecji (KKE) która jest marksistowsko-leninistyczna i ze dwie socjaldemokratyczne partie.


@Gaku745: Nawet one nie budują państwowych zakładów produkcyjnych co zapowiada Razem. Najwyższe progi opodatkowania też niższe. Wszystko się zgadza, ja przynajmniej nie znalazłem żadnych większych odchyleń od mojego postrzegania.
  • Odpowiedz
Brak kapitalizmu to jest lewa ściana. Nie można już być mniej rynku niż 0.


@Syn_Tracza: Weź nie gadaj głupot, ok? xD

Kapitalizm - prywatne środki produkcji, socjalizm - społeczne środki
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: w sumie ciekawa grafika i przydałoby się nad nią pochylić (np. jaki jest błąd statystyczny i jaki % europejskich partii był brany pod uwagę w badaniu) ale po tym:

Przykro mi bardzo ale wasz chłopski rozum nie ma racji. Poważne opracowania socjologiczno-politologiczne jasno mówią, że ekonomicznie Razem to skrajna część lewicy i wyparcie tego faktu nie zmieni go. Po prostu dalej będziecie żyli w swoich przekonaniach/urojeniach, które będą tylko urojeniami.


nie chce mi się z Tobą gadać. Obrażanie rozmówcy to koniec
  • Odpowiedz
@Gaku745:
Hola, hola. Albo kapitalizm albo nazizm. Ja nie wątpię, że podstawą gospodarki III Rzeszy było pozwolenie dużym zakładom na luźny rozwój, ale to, że Niemcy mordowali ludzi nie ma nic wspólnego z tym jak wyglądała ich gospodarka. Ja ci gwarantuję, że niemal każdy współczesny kapitalista jest wrogiem takiego podejścia. Poglądy na gospodarkę nie definiują poglądów na inne sfery.
  • Odpowiedz
@push3k-pro:

Ja nie wątpię, że podstawą gospodarki III Rzeszy było pozwolenie dużym zakładom na luźny rozwój


Podstawą gospodarki niemieckiej były zamówienia publiczne i - w późniejszych okresach - grabież z ziem podbitych. I nie miało to żadnego związku z stricte pojmowanym kapitalizmem bo trudno mówić o tradycyjnie rozumianym kapitalizmie i własności kapitału skoro do twojego zakładu przychodził urzędnik z zamówieniem od państwa (po określonej cenie) i musiałeś to zamówienie wykonać
  • Odpowiedz
@angor86:

musiałeś to zamówienie wykonać bez jakiejkolwiek dyskusji.

To nie jest prawda.
III Rzesza to był kapitalizm dla wybranych. Zakłady Daimlera sobie produkowały co chciały i w razie czego mogły odmówić kontraktów rządowi, sprzedać wszystko i wynieść się do USA. Nikt nikomu nie truł dupy przez kilka pierwszych lat rządów nazistów. To się oczywiście z czasem trochę zmieniło, ale generalnie władza nie miała prawa w żaden sposób naciskać na prywatne
  • Odpowiedz
@angor86: To był zdecydowanie bardziej kapitalizm niż socjalizm. Kapitalizm nie musi być idealny, żeby nim być, tak samo socjalizm. Skoro produkcja jest w rękach prywatnych, a nie państwowych, ani się na niemal wszystkich nie wywiera bezpośredniego wpływu, to jest kapitalizm. Nie jest to system jaki by był w anarchokapitaliźmie, ale jest to nadal kapitalizm.Fabryki sobie produkowały silniki samolotowe, czołgi itd, bo były na to zamówienia, ale równie dobrze mogli by
  • Odpowiedz
@push3k-pro:

To był zdecydowanie bardziej kapitalizm niż socjalizm.


Zależy od definicji kapitalizmu/socjalizmu. Natomiast jest to model w którym gospodarka planowana jest centralnie, a nie wolny
  • Odpowiedz
@angor86:

Natomiast jest to model w którym gospodarka planowana jest centralnie, a nie wolny rynek.

Nie jest.

Nie wiem "co mogli". Ani skąd o tym wiesz bo nie podałeś żadnego źródła które by twierdziło, że BMW mogło sobie dostarczać silniki do ciągników
  • Odpowiedz