Wpis z mikrobloga

O #!$%@?, właśnie wszedłem na tag #antykapitalizm i to jest kurde odbicie lustrzane tagu #konfederacja. U Korwinowców wszystkiemu złu na świecie winne są wysokie podatki i nieroby a u antykapitalistów wszystkiemu złu winne za niskie podatki i kapitaliści.

W zależności od dnia można toczyć bekę z jednych lub drugich. Dostarczają świetnej rozrywki.

#takaprawda #neuropa #4konserwy #ekonomia #kapitalizm
Syn_Tracza - O #!$%@?, właśnie wszedłem na tag #antykapitalizm i to jest kurde odbici...

źródło: comment_1605188122h2FmC7DzBk1cXDQHkAiDY4.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
Było ich trochę, nie zapisuję nicków. Ba, są nawet wyznawcy PiSu.


@angor86: Na #antykapitalizm? Kto? Może @PolskaPrawica, chociaż w sumie jego to nie wiem, on jest dobrym trollem, kocham go xD.

Ale teksty w stylu "podatkami sprawimy, że wszyscy będą bogaci" - nawet jeśli ktoś je pisze żeby kogoś wkurzać - to jednak się pojawiają.


E, to nawet niekoniecznie. Zobacz, swego czasu @rodnorev napisał
  • Odpowiedz
@angor86: Pomijając to, że posty o Razem na tagu pojawiają się bardzo rzadko, to jesteś mi w stanie wytłumaczyć co jest komunistycznego w programie tej partii? xD Przecież to są pospolici socjaldemokraci. Nie, zdjęcia Zandberga na tle czerwonej flagi nie są merytorycznym argumentem
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk: A nawet jeśli Zandberg faktycznie był kiedyś hardkorowym komunistą i wierzył w postulaty typu "uspołecznić środki produkcji, rewolucja", to i tak - co z tego? Ludzie zmieniają swoje poglądy przez całe życie. Każdy tak robi, no może z wyjątkiem Janusza Korwina-Mikke. Chociaż nawet pan Janusz był członkiem socjalistycznej młodzieżówki.

To co Zandberg dzisiaj proponuje to czysta socjaldemokracja w modelu skandynawskim, albo kapitalizm reński xD.
Nazywanie tego komunizmem jest śmieszne.
  • Odpowiedz
Czasami mam wrażenie, że według niektórych jeśli Razem dojdzie do władzy, to zrzuci maskę socjaldemokracji i wprowadzi komunistyczny reżim


@Morderczy_Morszczuk: Nawet jak obecna maska nie jest maską i nie mają "ukrytych planów" to i tak ich obecne i oficjalne poglądy są na tle Europy zwyczajnie skrajne. Ile znajdziesz bardziej lewicowych ekonomicznie partii w Europie? 1 czy 2? Na kilkaset wszystkich.

Do tego Zanberg ma brzydki nawyk dzielenia społeczeństwa, podobnie jak
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: Spokojnie, skończą 20 lat, i mam nadzieję pójdą do pracy, to się im trochę naprostuje. Przynajmniej mam nadzieję, bo w niektórych przypadkach to jak z płaskoziemcami - nie naprostujesz, bo za dużo lat i pracy włożyli w płaską ziemię.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza:

ile znajdziesz bardziej lewicowych ekonomicznie partii w Europie?


Mnóstwo. Na szybko znalazłem kilka: Niemcy - Die Linke (socjaliści odwołujący się bezpośrednio do marksa). Norwegia - Rødt (socjaliści i trockiści). Szwecja - Partia Lewicy (socjaliści). Francja - Partia Socjalistyczna (socjaliści). Te partie są w sejmie i są SOCJALISTYCZNE a niektóre zawierają nawet skrzydła komunistyczne. W Polsce żadna partia socjalistyczna nie przekracza progu wyborczego. Poza tym w większości krajów (w tym w Polsce) masz partie komunistyczne, które nie są w sejmie ale istnieją od
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: Lewica Razem to skrajne poglądy na tle Europy xD Trzymajcie mnie, zaraz zajdą procesy gnilne. Razem to partia centrolewicowe na tle lewicowych partii europejskich. A porównywanie Zandberga to Kaczyńskiego to już w ogóle chyba się zagalopowałeś xD
  • Odpowiedz
Spokojnie, skończą 20 lat, i mam nadzieję pójdą do pracy, to się im trochę naprostuje.


@drapieszny_jak_lef: Ja niedługo będę miał 26 lat, pracuję na pełen etat przez 4 lata, programista 15k na rękę od nowego roku (teraz tylko 10k :() i jestem socjaluchem antykapitalistą. Coś nic mi się nie naprostowało, ech.
  • Odpowiedz
@drapieszny_jak_lef: U mnie było kompletnie na odwrót. Byłem kiedyś zatwardziałym kapitalistą, ale poszedłem do pracy do januszeksu i mi się odwidziało ( ͡° ͜ʖ ͡°) od tamtej pory ciężką pracą podnosiłem własne umiejętności (lwią cześć czasu poza godzinami pracy) żeby pracować w firmach które szanują swoich ludzi, dzielą się zyskami i mają najbardziej płaską strukturę jak tylko to możliwe. Okazuje się, że są takie firmy, są
  • Odpowiedz
Lewica Razem to skrajne poglądy na tle Europy xD Trzymajcie mnie, zaraz zajdą procesy gnilne.

@mateluszwajhe:

Mnóstwo. Na szybko znalazłem kilka: Niemcy - Die Linke (socjaliści odwołujący się bezpośrednio do marksa). Norwegia - Rødt (socjaliści i trockiści). Szwecja - Partia Lewicy (socjaliści). Francja - Partia Socjalistyczna (socjaliści). Te partie są w sejmie i są SOCJALISTYCZNE

@Morderczy_Morszczuk:

Przykro mi bardzo ale wasz chłopski rozum nie ma racji. Poważne opracowania
SynTracza - > Lewica Razem to skrajne poglądy na tle Europy xD Trzymajcie mnie, zaraz...

źródło: comment_1605200739B7vDtHSd1VAmYKtClRteHH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk:

Co jest postulatem socjaldemokratycznym.


Nie. Budowa państwowego sektora w niekrytycznych gałęziach przemysłu jest czymś stricte komunistycznym. Nawet w rozwiniętych socjaldemokracjach nie buduje się przemysłu narodowego tam gdzie nie trzeba, jedynie się go
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: Spoko. Nie chcę obrażać czy coś, po prostu mam inne doświadczenia, także połączone z wiedzą i znajomością wielu osób z różnych środowisk - socjaluch antykapitalista nie brzmi jak topka ogarniętych osób, mimo że nie kwalifikuję swojej sympatii do ludzi umyślnie przez te kryteria, w końcu każdy ma poglądy mało od niego zależne, zależy gdzie zasiało się ziarno. 2x lat i mocno przechylone poglądy, (lewicowe, bo skrajnej prawicy nie znam)
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk: edit: niepotrzebnie dodałem "stricte" przy "komunistycznym". To jest jeden z postulatów komunistycznych, chociaż istnieją inne ideologie (zazwyczaj totalitarne), które z niego też korzystają. Natomiast to nie jest na 100% postulat socjaldemokratyczny.
  • Odpowiedz
Poważne opracowania socjologiczno-politologiczne jasno mówią, że ekonomicznie Razem to skrajna częśc lewicy i wyparcie tego faktu nie zmieni go. Po prostu dalej będziecie żyli w swoich przekonaniach/urojeniach, które będą tylko urojeniami.


@Syn_Tracza: Lol skąd masz taki grafik niby? xD

Przecież według tego kompasu wynika, że RAZEM to jest jakiś skrajny anarchokomunizm, kto to w ogóle opracowywał?
  • Odpowiedz