Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gucias: ja w laptopie klawisz "insert" mam pod kombinacją Fn+e, nie jest to nawet nigdzie na klawiaturze opisane ( ͡° ʖ̯ ͡°) Inserta używam choćby w vimie.

@frow: HP?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szpaqowsky: rozumiem ale nie pochwalam. Nie konkretnie Ciebie. Wiadomo, lepiej się przyzwyczaić niż narzekać. Ale niestandardowe układy klawiatury to syf.
Nawet jeśli używasz tylko swojego to kiedyś co zmienisz. Trzymanie się standardu przez producentów powoduje, że od razu jesteś "u siebie" bez dodatkowego narzutu na ponowną zmianę przyzwyczajeń.
No i są ludzie którzy korzystają z więcej niż jednego kompa/klawiatury. Np. praca/dom albo własny/służbowy laptop. Albo nawet własny laptop ale bezpośrednio/podłączony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@frow: dostałem taki od pracodawcy. Dobrze, że lockdown i 100% praca z domu to go cały czas trzymam podpięty do zewnętrznej klawiatury bo bym #!$%@?ł. Jeszcze żeby on miał coś super ważnego zamiast inserta, a tam są jakieś kompletnie bezużyteczne klawisze, których nawet się stosownym softem nie da przemapować, bo naciśnięte puszczają jakieś #!$%@? combosy klawiszy. Ogółem łącze się w bólu, a tego co to zaprojektował to bym znalazł w
szpongiel - @frow: dostałem taki od pracodawcy. Dobrze, że lockdown i 100% praca z do...

źródło: comment_1605026642iNNCYrweTOvcOaSYRMlmGR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Haha, znalazłem artykuł z 2014, w którym autor opisuje ten sam problem z #!$%@? klawiatur w lapkach.
Najlepszy jest jednak ten komentarz:

It's been almost 30 years since a colleague suggested to me that all the keyboard designers in the world - except one, any one - should be shot.


#truestory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale że trackpoint jest optymalnym rozwiązaniem to proszę mi takich bzdur nie gadać.


@medevacs: Ja używam trackpointa jak muszę coś precyzyjnie zrobić a nie mam myszki. Touchpad mam ustawiony tak, żeby jednak dużo przesuwał kursor i brakuje mu precyzji przy ruchach na pojedynczych pikselach.
  • Odpowiedz
@gucias: W systemie Windows możesz sobie dowolnie podmieniać działanie wszystkich klawiszy darmowym programem SharpKeys - zmienia w rejestrze, więc po zmianach możesz wywalić apkę (nie chodzi w tle ani nic). I możesz ustawić by oba robiły za Ctrl, albo żeby jeden wcale nic nie robił itd.
  • Odpowiedz