Wpis z mikrobloga

@Cebulaczon10: To wiem, jak napisałeś gorzej z tym slashem, bo tamte klawisze nie sprawiają problemów tylko ten nieszczęsny slash, zwłaszcza na początku jak przesiadam się z innego komputera
  • Odpowiedz
@Pan_Mysz: MSI chyba oczekuje od ludzi że kupią sobie zewnętrzny monitor i będą kilkać na zewnętrznej klawiaturze, nie widzę innego wytłumaczenia tego upośledzonego zdublowanego slasha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@gucias: najlepsze miejsce na klawisz Fn.

@wonsz_smieszek:

@gucias: używam dokładnie takiej klawiatury i jestem zadowolony. Można przestawić w BIOS funkcje fn i ctrl ale tego nie robie.

@Bpnn:

@gucias: wystarczy się przyzwyczaić

@mainleblanc:

@gucias: bardzo mnie denerwowało, ale się przyzwyczaiłem.

@kingwing1:

@gucias: idzie się przyzwyczaić, mnie to zajęło parę tygodni ;p

@Szpaqowsky:

szpongiel - > @gucias: najlepsze miejsce na klawisz Fn.
@wonsz_smieszek: 
 @gucias: u...

źródło: comment_1605021528WQjOuv9d35U9gYfE1wf2bd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
makbuk. I jakos nie przeszkadza


@adamczwa: Bo w macbooku przeważnie używasz Commanda do rzeczy, do których na Linuksie/Windowsie służy CTRL. Więc i odruch inny, nie szukasz małym palcem skrajnie lewego klawisza, tylko lewym kciukiem skrajnie prawego obok spacji.

Macbookowym odpowiednikiem problemu OPa jest próba pisania polskich znaków, bo z prawej strony przyciski Command-Option też są odwrotnie niż w typowych Windowsowych klawiaturach.
  • Odpowiedz
@gucias: mnie z kolei szlag trafia, że w lapku, który jest sprzedawany w wersji "developer edition" (Dell XPS) nie ma fizycznych klawiszy do poruszania się po kodzie - HOME, END (ale również PgUP i PgDOWN). Trzeba się pieprzyć z kombinacjami z klawiszem Fn i strzałkami. W najnowszej wersji lapka wpakowali to w miejsce F11 i F12, ale teraz wszelkie skróty klawiaturowe w edytorach tekstu są upośledzone, bo żeby użyć F11/F12 trzeba
  • Odpowiedz
Aktualnie mam klawiaturę która domyślnie działa jakby wciśnięty był fn, a dopiero po wciśnięciu fn mogę korzystać z klawiszy f1-f12... Kosztowała dwie stówki, a jak zacząłem potrzebować tych klawiszy to już było za późno na zwrot, to dopiero piekło.
  • Odpowiedz