Wpis z mikrobloga

Mam koncepcję kompromisu w sprawie aborcji. W Polsce nie będzie można usunąć ciąży, ale za to każda zainteresowana osoba otrzyma od państwa 100% zwrot kosztów podróży do wybranego sąsiadującego kraju, a zabieg będzie w całości refundowany przez NFZ.
Zaletą takiego rozwiązania jest to, że odwołuje się wprost do najważniejszej dla środowisk pro-life wartości, czyli bezbrzeżnej hipokryzji.
A Kaja Godek też będzie zadowolona - Muminki będą nadal bezpieczne. Za granicą nie ma Muminków, bo tam nikt nie wierzy w bajki.
#bekazpisu
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_Hand_of_Fate: Ja mam propozycje:

może niech kobiet wreszcie zaczną brać odpowiedzialność za swoje ruchanie?

Planować czy w ogóle jest to konieczne, z kim, co jak, jakie mogą być konsekwencje, a no i zacząć się zabezpieczać bo widać słabiutko tu z wiedza u p0lek.

Swoją droga może ryzyko urodzenia potworka w przyszłości sprawi ze idiotki wreszcie zaczną o siebie dbać darują sobie ciągi mecedronowe, hormonalne kuracje, albo diety pani Grażynki czy
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Po 1 odpowiedzialność za ruchnie powinny być osoby które w tym uczestniczyły czyli zarówno kobieta jak i mężczyzna, po 2 żadna antykoncepcja nie daje 100% skuteczności, a podwiązanie u kobiet w Polsce jest nielegalne (wazektomia dla mężczyzn juz tak) po 3 chyba nie myślisz ze jakaś Julka czy Edyta z korpo urodzi potworka? Pojedzie do Czech lub Niemiec. Na rodzenie dzieci chorych będą skazane biedne rodziny, których nie stać
  • Odpowiedz
@kaspil Dokładnie tak. Mało tego, w zasadzie mogą zrobić i w Polsce nielegalnie u ginekologa, c--j się ludzie przejmują. Jakoś na czarno pół Polski pracuje, oszukuje na podatkach, ściąga muzykę i filmy z internetu, ale aborcja to trzeba protestować, tacy praworządni ludzie.
  • Odpowiedz
@kaspil:

ale misiu, właśnie na tym polega nasze prawo, że jak ktoś koniecznie chce skrobać to może to zrobić bez problemu za granicą, ale państwo oficjalnie to potępia i nie wydaje pieniędzy podatników na taką zachciankę. Jak dla mnie spoko układ, zwłaszcza w poprzedniej wersji ze sponsorowaniem zabijania pomyłek genetycznych. Nie mam zamiaru płacić za każdą Karynę, która oszczędza na gumach

Sądzę, że jest mnóstwo osób, które wolałyby nie płacić
  • Odpowiedz
Problem z tym rozwiązaniem jest jeden - wiele kobiet, które decydują się na przerwanie ciąży może wymagać natychmiastowej interwencji lekarskiej, i jeżeli na terenie całego państwa będzie obowiązywał nadal zakaz aborcji, to mogą nie otrzymać pomocy lekarskiej, której będą pilnie potrzebowały.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zakaz aborcji dla to dopiero beka xD
500+, dopłaty dla dzieci z downem i innym niepełnosprawnościami NA PEWNO wyjdą drożejj niż jedną skrobanka :)
  • Odpowiedz