Wpis z mikrobloga

Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.


To jest obrzydliwe. Już się nawet nie kryją z inwigilacją i okradaniem z wolności słowa.

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/komentarz-rzecznika-prasowego-men

#edukacja
Pobierz factoryoffaith_ - > Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów...
źródło: comment_1604391398WNL4TI05Ln32TGMkfQRi6a.jpg
  • 40
@factoryoffaith_: a co jeśli nauczyciele by namawiali do udziału w protestach i marszach lgbt ? Lub gej pride itd? Czy należy im się kara czy nagroda ?
Lub by namawiali do nie brania w nich udziału to co wtedy kara czy nagroda ?
@Wiciu89: nic się im nie należy. Należy rozmawiać zarówno o postulatach jednej jak i drugiej strony - skąd pochodzą itp. Bez namawiania do stanięcia za konkretną stroną. Po prostu uczyć krytycznego myślenia, bez wchodzenia w ideologię. No i uczenie otwartości i tolerancji, ale też własnych granic.
@biuna: super, gratuluję () mogę spytać jak długo trwała cała sprawa, ile rozpraw zajęła, czy otrzymałaś jakieś zadośćuczynienie, czy wpłynęło to na Twoją dalszą karierę (jesli tak, to w jaki sposób) i czy drugi raz zrobiłabyś coś inaczej?
@factoryoffaith_: Dostałam zadośćuczynienie.
Od 7 lat pracuję już na pełen etat w oświacie, teraz w 4 placówce, bo chwilę zajęło zanim znalazłam miejsce w którym mi dobrze. I jak już po 3 placówkach miałam kryzys, że to rzucę w diabły i pójdę do innej branży pracować, z powodu betonu dyrektorów, koleżanek i kolegów z pracy...
Tak teraz nie narzekam na tego typu sprawy, śmieję się, że znalazłam swoje miejsce na Ziemi.