Wpis z mikrobloga

Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w pełni za gotówkę dlatego będzie niecały rok na budowę)
Moim marzeniem jest dom w stylu modernistycznym, a najlepiej mocny brutalizm, natomiast różowa twierdzi, że są mega brzydkie i woli polskie klasyczne...
Moja opcja w komentarzach
#nieruchomosci #dom #brutalizm #kiciochpyta
LewCyzud - Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w...

źródło: comment_16042869319vd9H8XhRvilj9vzEVOj1z.jpg

Pobierz

Który lepszy?

  • Brutalistyczny 60.3% (2910)
  • Klasyczny 39.7% (1917)

Oddanych głosów: 4827

  • 148
  • Odpowiedz
@Acros: Wygląda jakby właściciel był kilkadziesiąt lat temu dyrektorem w fabryce prefabrykatów albo kierownikiem budowy osiedla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Człowieku pójdź po rozum do głowy i dostosuj dom do otoczenia. Dom wpasowany w okolicę jest piękny.
Jak w środku pola rolniczego wybudujesz cudowny pałac to będzie #!$%@?. Jak w środku osiedla pełnego domów ala dworek wybudujesz dom modernistyczny to będzie #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@LewCyzud: rzygać mi się chce jak widzę te katalogowe domki jak z dziecięcych rysunków, jak ten żółty z posta. Dom dla nikogo, wstyd byłoby mi wydać pół miliona i postawić takie bezguście XD jak różowa nie chce brutalizmu to idź w jakiś spokojniejszy modernizm.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: różnica w cenie wyjdzie 2-3 razy, do tego plany zagospodarowania mogą przekreślić nomen omen twoje plany xd
Poza tym jak nie masz minimalnie miliona to nie myśl o niczym ponad a La polski dworek. I to też taki bez bogactwa.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Oba te projekty są gówniane. Pierwszy to dla przysłowiowego nosacza 50+ a drugi to dla pokolenia minecraft co lubi mieszkać w blokowym domku z betonu.

Szybciej bym się skłonił jednak do tego pierwszego tworu ale zrobił to gustowniej i bez kondygnacji. Ważna tu by była cena jak i funkcjonalność.

Pamiętaj, w domu najważniejsza jest lokalizacja a dalej użyteczność w środku. Jak masz ograniczone środki to nie warto którejś z tych
  • Odpowiedz
@Acros Ten projekt co wrzuciłeś to takie typowe podejście człowieka z bloku co chce budować dom. Po co ci te skosy u góry i do tego zmarnowana przestrzeń na balkon jak masz dom z ogródkiem?
  • Odpowiedz
@LewCyzud: ja to raczej się obawiam że kompletnie do siebie nie pasujecie z takimi różnymi gustami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak w temacie, najlepszy przykład kompromisu zapodał chyba @Letoo, twój jest zbyt bunkrowy, a ten projekt różowej taki dość... babciny.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Mirku wołam tutaj wykopowych developerów: @daeun i @dopeboiYSL Chłopaki co prawda zajmują się obecnie budowami wieżowców w europejskich stolicach, ale zaczynali od realizacji odważnych projektów rezydencji. Profesjonalnie Ci doradzą
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Chłopie takie domy to można stawiać w łagodnym klimacie. Prosty dach po kilku latach zacznie ci przemarzanie sufit albo się kruszyć, pękać. Nie be powodu w naszym klimacie stosuje się takie budownictwo. Tez podoba mnie się styl brutalistyczny ale z polskimi ekipami chlejusami łatwo mogą coś #!$%@? i później będziesz mieć pod górkę.
  • Odpowiedz