Wpis z mikrobloga

Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w pełni za gotówkę dlatego będzie niecały rok na budowę)
Moim marzeniem jest dom w stylu modernistycznym, a najlepiej mocny brutalizm, natomiast różowa twierdzi, że są mega brzydkie i woli polskie klasyczne...
Moja opcja w komentarzach
#nieruchomosci #dom #brutalizm #kiciochpyta
LewCyzud - Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w...

źródło: comment_16042869319vd9H8XhRvilj9vzEVOj1z.jpg

Pobierz

Który lepszy?

  • Brutalistyczny 60.3% (2911)
  • Klasyczny 39.7% (1917)

Oddanych głosów: 4828

  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 517
@LewCyzud: pokaz jakiś lokalny projekt bo mam przeczucie że wyjdzie totalny kicz w ten sposób to robiąc, nie wspominając o wygodzie, ergonomii, użyteczności

Nie wiem czy mnie rozumiesz ale nie mając czegoś gotowego i planu, a piszesz że wyjdzie drożej ale nie żeby zwielokrotnić cenę to planu kontetniejszego nie masz. Pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie - tak mówią - i ja nie mając przynajmniej
  • Odpowiedz
  • 528
@LewCyzud: po pierwsze dowiedz się jaki jest plan zagospodarowania terenu na docelowej działce bo tam możesz mieć wpisane ze musi być dach np czterospadowy o konkretnym nachyleniu i np tylko parterowka i wtedy żaden z tych projektow nie wyjdzie bo nie dostaniesz pozwolenia na budowę. Po drugie przeczytaj zakładane koszty i pomnóż je przynajmniej o 1.5. Po trzecie moim osobistym zdaniem taki nowoczesny dom za gotówkę i rok czasu wymaga
  • Odpowiedz
@LewCyzud: odechce ci się bezwzględnego brutalizmu gdy dojdziesz do wniosku, że polski budowlaniec ma problem z postawieniem ściany pod kątem.

Moi bogolscy kuzyni z Warszawy postawili takiego koszmarka z betonu. Wyszło 50% drożej niż w kosztorysie, musieli przejść batalię sądową z sąsiadem, który torpedował budowę czegoś takiego, a później z podwykonawcami, których przerósł temat.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: rozumiem, że na ten brutalizm z komentarzy, macie milion PLN+ przygotowane? :)

Taki klasyczny polski domek z jaskółką, jakimś wykuszem, czy innym 'bajerem' do 150m wyjdzie ~500000pln, jak się z poziomem materiałów nie przesadzi. To co sam proponujesz, to kwoty w okolicach miliona i więcej. Wykończenie nie może być klasyczne polskie, tylko analogiczne to wyglądu zewnątrz, więc całosc pochłonie dużo więcej niż zakłada projekt

Może kompromis
  • Odpowiedz
@LewCyzud: ten modernistyczny na pierwszej focie wyglada jak jakas mleczarnia a na pozostalych jak przychodnia xD ale tak całkiem serio to do takiego domu musisz mieć wielką działkę, jakieś 50ar minimum żeby zagospodarować teren i żeby nie wyglądało to tak że masz szereg domów jednorodzinnych i w środku taką cegłę z dupy
  • Odpowiedz
@LewCyzud: z płaskimi dachami często jest problem. Trzeba szukać działki pod to. Mpzp często nie pozwala. A z ciekawym pomysłem innym niż typowe katalogowe polskie g... To polecam wybrać się do architekta po indywidualny projekt.:)
  • Odpowiedz
@LewCyzud: masz już działkę?

Jeśli tak to popatrz po sąsiadach, na oiedlu klasycznych domków to nie będzie dobrze wyglądało.
Jeśli masz wokół dużo miejsca no to jeszcze ujdzie.

Niedaleko mnie ktoś sobie strzelił białą kostkę modernistyczną która wyglądała z dupy, ale od kiedy obok ktoś strzelił czarną kostkę to już wygląda to nieźle.
  • Odpowiedz