Wpis z mikrobloga

Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w pełni za gotówkę dlatego będzie niecały rok na budowę)
Moim marzeniem jest dom w stylu modernistycznym, a najlepiej mocny brutalizm, natomiast różowa twierdzi, że są mega brzydkie i woli polskie klasyczne...
Moja opcja w komentarzach
#nieruchomosci #dom #brutalizm #kiciochpyta
LewCyzud - Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w...

źródło: comment_16042869319vd9H8XhRvilj9vzEVOj1z.jpg

Pobierz

Który lepszy?

  • Brutalistyczny 60.3% (2910)
  • Klasyczny 39.7% (1917)

Oddanych głosów: 4827

  • 148
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Polscy budowlańcy to już sobie nie radzą na etapie realizacji izolacji balkonu na pierwszym zdjęciu. Aby myśleć o czymś bardziej wymyślnym, to trzeba mieć doświadczoną i zaufaną ekipę przede wszystkim.
  • Odpowiedz
@Neaopoliti:

aha, nadal żyjesz w latach 90'?

Dom teraz buduje się w 3-4 miesiące jak jesteś

ogarnięty.


Chcesz budować murowany dom w 4 miechy? Pozdro 500. Ciekaw jestem kiedy Ci wyschnie chudziak, posadzki, tynki. Kolega zajmuje się składaniem i wyrobem kuchni i jak wchodzi do domów robionych przez dewelopera przez niecałe pół roku, to mówi ze woda stoi na podłodze i w każdym kacie. Ale domek i tak szybko znajdzie kupca
  • Odpowiedz
@LewCyzud: W ankiecie głosowałem na brutal. aczkolwiek tylko 2 przykład do mnie przemawia. Rozumiem też różową, sam 55% brutal, ale trzeba mieć budżet większy, żeby to naprawdę dobrze wyszło AFAIK.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Z doświadczenia mogę Ci doradzić tylko jedno - #!$%@? balkon.
Jak masz dom z grodem to z tego balkonu w życiu nie będziesz korzystał. Wyjątkiem są duże zadaszone tarasy, na których można zrobić grilla/imprezę w deszczowe dni.
  • Odpowiedz
Z doświadczenia mogę Ci doradzić tylko jedno - #!$%@? balkon.

Jak masz dom z grodem to z tego balkonu w życiu nie będziesz korzystał


@fr3duu: ja się tu nie zgodzę.
W moim domu rodzinnym balkony są, duży ogród też. I jak najbardziej balkony są w użytku.
  • Odpowiedz
@faxey: Nie mówię, że takie domy piętrowe są ergonomiczne i przemyślane. Wrzuciłem to jako przykład -"polskiego klasyka", ale wyglądającego dużo nowocześniej. Ja osobiście będę chciał dom parterowy z dachem wielospadowym ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Jak chcesz coś takiego budować to w pierwszej kolejności musisz znaleźć dużą, ładną i dobrze usytuowaną działkę bo na polu wśród kukurydzy będzie to wyglądało słabo. Następnie wykup parę hektarów ziemi dookoła bo będzie bardzo niefajnie jak zainwestujesz kupę kasy i czasu w budowę czegoś wyjątkowego a za płotem Janusze zasrają Ci przestrzeń typowymi koszmarkami z katalogów.
  • Odpowiedz