Wpis z mikrobloga

Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w pełni za gotówkę dlatego będzie niecały rok na budowę)
Moim marzeniem jest dom w stylu modernistycznym, a najlepiej mocny brutalizm, natomiast różowa twierdzi, że są mega brzydkie i woli polskie klasyczne...
Moja opcja w komentarzach
#nieruchomosci #dom #brutalizm #kiciochpyta
LewCyzud - Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w...

źródło: comment_16042869319vd9H8XhRvilj9vzEVOj1z.jpg

Pobierz

Który lepszy?

  • Brutalistyczny 60.3% (2910)
  • Klasyczny 39.7% (1917)

Oddanych głosów: 4827

  • 148
  • Odpowiedz
@LewCyzud: w sieci jest cała masa świetnych projektów i możesz połączyć klasyczną bryłę z nowoczesnym wykończeniem. Ten który Ty wrzuciłeś, jako swoją propozycje jest spoko, ale dla celebryty, który chce zwracać na siebie uwagę.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: mnie się mega podoba surowy beton i te klockowe formy. Pierwsze zdjęcie jak na mój gust trochę za mało okien :D ale 3 - zwłasza jak ta konstrukcja się zestarzeje i obrośnie roślinami - MEGA
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Każda moda wraca co kilkadziesiąt lat. Raczej przemyślcie razem takie sprawy jak : ekonomika projektu, ekonomika utrzymania domu, zmiana waszego postrzegania świata i mód wraz z mijającymi latami, otoczenie w jakim zamierzacie się wybudować, ergonomia budynku, rozkład budynku na działce i inne. Mówią że, dopiero drugi dom buduje się pod siebie a trzeci to jest idealny. Życzę Wam aby ten pierwszy był tym idealnym.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: nie wieszw co się pakujesz... jak w takim nowoczesnym domu przyjdzie ci wydać 200-300k za same okna to zobaczysz o czym mówię xD Polecam coś pomiędzy, prosta parterówka
  • Odpowiedz
@LewCyzud: okiem architekta - dom w takim stylu na pewno wyjdzie drożej niż klasyczny dom z katalogu, będzie też wymagał znalezienia dobrej ekipy, która będie w stanie wykonać elewacje i detale. Koszty projektu będą też nieco wyższe (projekt indywidualny to koszt przynajmniej kilkunastu tysięcy). Czy to oznacza 2 x więcej od projektu typowego? Na to pytanie nie da się niestety tak łatwo odpowiedzieć - wykonanie elewacji z betonu będzie sporym kosztem,
  • Odpowiedz
@LewCyzud: A i mirku, umowy, umowy, umowy.
Znam sytuację gdzie wszystko co się dało było robione gębę, mała miejscowość, "wszyscy się znają".
Majstry tak lecą w #!$%@?, że po pierwsze - czasowo mają #!$%@?, po drugie - koszta se kręcą ile chcą (zmierzę pustak, przestawię, jeszcze raz zmierzę itd). Później się okazuję, że jak coś #!$%@? to "gwarancja" nie istnieje i jak to za fuchę nie zapłacić jak przyszedł łaskawie poprawić.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Pogadaj z różową o kompromisie - surowy z wyglądu, ale jednocześnie dość klasyczny. Kilka przykładów już jest w wątku.
Tak dopiszę: nie chcę Cię martwić, ale takie nowoczesne, betonowe budownictwo jest koszmarnie drogie. Nierzadko wykonanie jest wymagane w specyficznej technologii którą ściśle określa projektant, nie brakuje egzotycznych rozwiązań wymagających specjalistycznego sprzętu i szalonego poziomu wiedzy wykonawcy. Pan Ziutek z lokalnej firmy prawdopodobnie nawet nie zrozumie co jest napisane w takim
  • Odpowiedz