Wpis z mikrobloga

Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w pełni za gotówkę dlatego będzie niecały rok na budowę)
Moim marzeniem jest dom w stylu modernistycznym, a najlepiej mocny brutalizm, natomiast różowa twierdzi, że są mega brzydkie i woli polskie klasyczne...
Moja opcja w komentarzach
#nieruchomosci #dom #brutalizm #kiciochpyta
LewCyzud - Ustaliliśmy z rozowa, ze za max 3 lata przeprowadzamy sie do domu(Chcemy w...

źródło: comment_16042869319vd9H8XhRvilj9vzEVOj1z.jpg

Pobierz

Który lepszy?

  • Brutalistyczny 60.3% (2910)
  • Klasyczny 39.7% (1917)

Oddanych głosów: 4827

  • 148
  • Odpowiedz
@Ugamas: główny problem z płaskimi dachami to ich izolacja. Polska szkoła papy i lepiku to recepta na katastrofę, a OP pewnie jeszcze nie jest świadom kosztów zrobienia takiego dachu jak należy.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: poza dosyć konkretnymi argumentami wyżej to budując coś takiego miałabym poczucie, że bardzo szybko się zestarzeje - dziś nowoczesny design, a za dekadę betonowy kloc, który przestał zachwycać kogokolwiek.
Ponadto nie wiem jaką masz rodzine i rodzinę różowej ale w sumie wydać bańkę na spełnienie marzeń, niekoniecznie z myślą osoby, którą kochasz po to aby usłyszeć od najbliższych raczej krytykę niż komplement.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: https://www.extradom.pl/projekt-domu-odwazny-1-WAW1090?gclid=Cj0KCQjwufn8BRCwARIsAKzP694vSbaFTNyVOpGW_STbN6LFt7EPkRa-JECKAhB8vsII148s4f9q_FgaAi6ZEALw_wcB

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-dabecjach-pd-m20423d93fd3ca#pg1-2

w cos takiego na kompromis bym celowal, mam tego wiecej na kompie, jak chcesz to podesle,

generalnie jak szukalismy projektu ustalalismy co sie nam podoba - jesli oboje bylismy na tak to myk na zakladki i te wałkowaliśmy, bez sensu stawiac dom jak jednej z osób sie nie podoba
  • Odpowiedz
@mietek_zul: +1 na renderach fajnie to wygląda (kwestia gustu), ale ostatnio mijałem budowę domu w takim nowoczesnym stylu, gdzie odległość od sąsiadów była jak na typowej wiejskiej ulicy i całościowo wyglądało to koszmarnie
  • Odpowiedz
Ten wpis brzmi trochę jak bajt ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bb89: Bo to jest bajt, ten koleś to Duży Cwel od tyłu i jest znany z bajtowania i trollingu ( ͡º ͜ʖ͡º) A tu wszyscy mu dają poważne odpowiedzi. Sądzę, że celem było wywołanie hejtu na klasyczne domy.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: niestety, ale mocno optymistycznie podchodzisz do planu. Budowa „brutalistycznej” bryły to nie tylko koszt betonu. Same okna - jeśli duże, mogą kosztować 200 tys. W takim projekcie tez bardzo ważne jest uwzględnienie działki i jej rozłożenia. Widoki odgrywają istotna role w funkcji domu. Trzeba tak zaplanować pomieszczenia, żeby wszystko miało rację bytu, przestrzeń była funkcjonalna i nic się nie gryzło (np. Droga słońca - naturalne oświetlenie, umiejscowienie okien w bezsensownym
  • Odpowiedz
Ten wpis to bait. Modernistyczny 1.5 floty więcej niż typowy polski "dworek" XDDD. Op nie ma pojęcia o czym mówi
  • Odpowiedz