Wpis z mikrobloga

@mitatuyo: Mirek @affairz wyjaśnił w znalezisku:

To nie jest "opuszczony szpital" tylko część szpitala CKD w Łodzi na Pomorskiej, konkretnie budynek instytutu stomatologii - znana miejscówka urbexowa. Budynek docelowy instytutu stomatologii (który obecnie ma siedzibę w budynku głównym) został zbudowany, ale nigdy nie wykończony, nie jest ogólnodostępny i posiada alarm (w związku z czym próby wejścia są ryzykowne), funkcjonuje częściowo jako magazyn. Cały wątek to bezsensowna burza w szklance wody -
@isberg771: No i po finansach ścieżka prowadzi do naszego umiłowanego rządu (źródła finansowania, pochodzą z części budżetu centralnego podległego min zdr, oraz min nauki i szk. Wyższa). No i oczywiście ubezpieczyciel, ale to dot już wszystkich jednostek publicznych.
@Horaccy: Ok ale to wciąż nie wyjaśnia dlaczego sprzęt który na moje oko nadaje się do użycia - tj szpitalne łóżko - jest odstawiony do tymczasowego magazynu. Po prostu ciekawi mnie dlaczego się z tego nie korzysta. Ponadto dałem tylko plusa, to nie jest głos w sprawie karnej, nie decyduje o życiu i śmierci, to tylko plus. Nie wiem też kim są urbexowcy, jakiś nowy rodzaj sqotterów?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hawat: Za pieniądze wybudowałbym prywatny szpital, który dzięki braku potrzeby amortyzacji mógłby dawać usługi medyczne w cenach dostępnych dla wszystkich.
Albo przerobiłbym statek i popłynął do granicy USA, gdzie na otwartych wodach można by leczyć ludzi bez przestrzegania certyfikatów produktów medycznych, zatem po bardzo niskiej cenie i w pełnej wolności kapitalistycznej (tylko trzeba wynająć łódkę aby dopłynąć).
Ale ludzie są za głupi żeby zrozumieć i poprzeć ten pomysł, łatwiej dawać losowy