Wpis z mikrobloga

@skorpion666: to próba faktycznego zakazania organizacji marszów w mniejszych miasteczkach tam jak proboszcz powie, że nie udzieli rozgrzeszenia na święta ludziom którzy byli na marszu to ludzie się przestraszą i nie zorganizują już w swoim miasteczku marszu. Bo ten co nie pójdzie do Komunii w święta będzie wytykany palcami, bo w takich małych miasteczkach na Pasterce czy Rezurekcji cały kościół idzie do Komunii. Marsze będą odbywać się tylko w dużych miastach
Bo ten co nie pójdzie do Komunii w święta będzie wytykany palcami, bo w takich małych miasteczkach na Pasterce czy Rezurekcji cały kościół idzie do Komunii.


@galicjanin: ej, bo ja nie z wioski, serio tak jest? Tzn. ciężko mi to sobie wyobrazić, że ktoś nie pójdzie i naprawdę jest wyklęty? To na wsi nie ma ludzi żyjących poza małżeństwami, jakichś "zatwardziałych grzeszników", itp.?
@Precypitat: są owszem np. rozwodnicy żyjący w nowych związkach, może nie są wytykani palcami, ale są na językach całej miejscowości. Po takim czymś widac, że ta osoba musiała coś naprawdę nawywijać skoro nie dostała rozgrzeszenia i nie poszła do komunii na Pasterce/Rezurekcji i zaczyna się plotkowanie i dochodzenie za co? Czy za to że się rozwiódł/rozwiodła i żyje z nowym partnerem/partnerką, żyje ze swoją dziewczyną/chłopakiem bez ślubu teraz dojdzie jeszcze, że
w mniejszych miasteczkach pleban to wciąż faktycznie ważniejsza persona niż burmistrz


@galicjanin: Powoli to jednak lruszeje
Jest szansa ze teraz przyspieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
.
@Sekularyzacja: Jestem katolikiem i obochodzi mnie pojęcie grzechu. Jednak nie kościół jest od tego, żeby mówić katolikom co jest grzechem a co nie jest. Jedynym wyznacznikiem tego jest 10 przykazań. Reszta to #!$%@? pseudo proroków w czarnych kubrakach. Tfu na nich, są wstydem na wszystkich a dla Boga już szczególnie.
@ElPerdedor: tak, ale jeszcze musi być szczery żal za grzechy, czyli w tym wypadku musisz żałować, że chodziłeś na te strajki i obiecać księdzu, że nigdy więcej na nie nie pójdziesz. W przeciwnym wypadku ksiądz nie może Ci odpuścić za grzechy, a spowiedź jest bezskuteczna. Dlatego też rozwodnicy w ponownych związkach nie mogą przystepować do Komunii, bo by dostać rozgrzeszenie na spowiedzi muszą żałować tego że żyją z nowym partnerem i