Wpis z mikrobloga

Jak chodzi o grupy zawodowe, to tuż zaraz po taksówkarzach najbardziej nienawidzę mechaników samochodowych

Skala cwaniactwa, partactwa i kombinatorstwa jest tutaj #!$%@? daleko poza skalę

Myślałem że to typowo polski problem, wynikający z polskiej mentalności - ale w #uk jest tak samo

#mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1604169324EnilQaNiEyZlt7CRhN4HXz.jpg
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: dobrze mieć chociaż minimalne pojęcie o budowie samochodu, i o tym jak go prawidłowo eksploatować, wtedy jeden zaufany mechanik wystarczy.
Dlatego w bogatszych krajach jak samochód zaczyna się sypać to go sprzedają (i zwykle idzie na wschód) i kupują nowy. I pewnie przez to w takich miejscach jest jeszcze mniej dobrych mechaników od starych samochodów.
dobrze mieć chociaż minimalne pojęcie o budowie samochodu


@Igrekpl: współczuje ludziom którzy tego pojęcia nie mają, jak w tym kawale:
- proszę pani, będzie trzeba wymienić skrzynię biegów
- naprawdę? A do czego to służy?
- i to nie jedną!

#!$%@? tak oddawać samochód z każdą głupotą do mechanika.


@TrocheSmieszne: jakbym miał z każdą pierdołą latać, to bym sobie w łeb dawno strzelił. Co mogę robię sam jak chodzi o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: ja np do swojego zlompla mam podstawowy interfejs diagnostyczny, więc na start odpada mi płacenie za podpięcie pod komputer. Jakieś tam pojęcie mam o mechanice i niektóre rzeczy typu olej filtry czy hamulce robię sam. Lubię się czasami ubrudzić :D
wtedy jeden zaufany mechanik wystarczy.


@Igrekpl: choćbym bardzo chciał, to jeden nie wystarczy (szczególnie w nowych autach)

Jest taka ogólna mechanika pojazdowa gdzie robi się podstawowe rzeczy i większość mechaników to ogarnie. Ale... są też sprawy gdzie potrzebny jest elektromechanik, szczególnie w bardziej skomplikowanych furach. Nie wspominam już o specjalistach od danych marek (np. Saabów) - gdzie bywało że zwykły mechanik w ogóle się nie podejmował roboty i musiałem szukać kogoś
Wahacz to tam nic, jakiś czas temu na FB widziałem gościa który wolnossaka zaturbił pod blokiem XD


@TrocheSmieszne: jak się ma dwa auta i jedno może stać i być grzebane na spokojnie to czemu nie. Szczególnie że do tego nie musiał nawet podnosić auta. Złożenie najprostszego soft turbo jak miał gotowe klocki i wyspawane kolektory to nie budowa promu kosmicznego, choć łatwiej tak kompresor założyć

Znajomy wrzucił do Vectry 1.8 silnik
@Atreyu na całym świecie jest tak samo z mechanikami z zawodami związanymi z budowlanką jest to samo. Polska niczym się nie wyróżnia może tym, że u nas średni wiek samochodu to 12-13 lat czyli hmm stare i nie ma się czym dziwić jak mechanicy cwaniakują, kombinują i partaczą naprawę. Nie bronie druciarzy ale wiem jak to jest w szkole związanej z zawodem ile osób w klasie rzeczywiście interesowało się zawodem a ile