Wpis z mikrobloga

Jak to jest możliwe, że niektórzy bardziej przejmują się tym, że jakaś grupka wandali pomalowała spayem pomnik papaja i dała jakiś napis na budynku sakralnym niż tym, że państwo odbiera ludziom prawa obywatelskie w tym prawo do przerwania ciąży w przypadku gdy dziecko jest martwe lub posiada poważne wady genetyczne które i tak skończą się śmiercią takiego dziecka...

#neuropa #4konserwy #bekazkatoli #bekazpisu #2137 #bekazprawakow #protest
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest możliwe, że niektórzy bardziej przejmują się tym, że jakaś grupka wandali pomalowała spayem pomnik papaja i dała jakiś napis na budynku sakralnym niż tym, że państwo odbiera ludziom prawa obywatelskie w tym prawo do przerwania ciąży w przypadku gdy dziecko jest martwe lub posiada poważne wady genetyczne które i tak skończą się śmiercią takiego dziecka...


@NaczelnyWoody:

@Wasalek to chyba o tobie ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Shatter: łatwo tak mówić, że kościół to wspólnota, a nie instytucja. Tylko powiedz w takim razie dlaczego wierni nie stoją w opozycji do tego, co gadają księża z ambony? Dlaczego kościelni hierarchowie pozwalają na taki stan rzeczy?
Ja Ci to wyjaśnię. Po prostu zawarli nieformalne porozumienie "na szczycie". Obu stronom się to o prostu opłacało. Do czasu...
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Gdyby dopasować twoją logikę do Seby-kibola z czasów rządów Tuska który się z tymi "kibolami" rozprawiał na ogół łamiąc przy tym prawo to możnaby stwierdzić że rzeczony Seba może komuś dać w pysk albo zniszczyć własność za bezprawie i swoją krzywdę - i to niezależnie czy ten ktoś ma ze sprawą coś wspólnego czy nie.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: no ale dlaczego zdrowi ludzie mają decydować o tym kto ma się urodzić a kto nie? I nie mówię tu o skrajnych przypadkach gdzie dziecko umiera zaraz po urodzeniu, bo to zdarza się bardzo rzadko. Chodzi np. o dzieci z zespołem Downa, które mogą żyć normalnie. Dlaczego mamy zabraniać im się urodzic? Bo wyglądają inaczej?
  • Odpowiedz
no ale dlaczego zdrowi ludzie mają decydować o tym kto ma się urodzić a kto nie?


@katyperry92: Bo nikt kto jest zdrowy nie chciałby się urodzić z zespołem downa, ja osobiście wolałbym się nie urodzić z wadą genetyczną, podejrzewam że to samo powiedziałyby osoby z zespołem downa gdyby urodziły się zdrowe.

Dlaczego mamy zabraniać im się
  • Odpowiedz
Bo wyglądają inaczej?


@katyperry92: A co jest złego w wyglądzie? Efekty wad genetycznych i tyle ¯\_(ツ)_/¯
Zabawne że piszesz to jako osoba przeciwna aborcji a zarazem osoba, która nie chciałaby się urodzić z zespołem downa - To Ty traktujesz te osoby źle
  • Odpowiedz
nie uważasz za nieetyczne zabijanie dziecka, bo ma się urodzić z zespołem Downa?


@katyperry92: A Ty uważasz za etyczne rodzenie dzieci z wadami genetycznymi które całe życie będą cierpieć tylko dlatego że takie się urodziły?
Chciałabyś się jako osoba zdrowa urodzić osobą z wadami genetycznymi?
  • Odpowiedz