Wpis z mikrobloga

Jak to jest możliwe, że niektórzy bardziej przejmują się tym, że jakaś grupka wandali pomalowała spayem pomnik papaja i dała jakiś napis na budynku sakralnym niż tym, że państwo odbiera ludziom prawa obywatelskie w tym prawo do przerwania ciąży w przypadku gdy dziecko jest martwe lub posiada poważne wady genetyczne które i tak skończą się śmiercią takiego dziecka...

#neuropa #4konserwy #bekazkatoli #bekazpisu #2137 #bekazprawakow #protest
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wystarczy że przez chwilę nie odpisuje i zaraz zakładasz że skończyły mi się argumenty


@katyperry92: No ok, tylko że odpowiedzi w stylu:

aborcjA chorych dzieci jest kompletnym brakiem moralnosci..


To jest praktycznie powtarzanie tego samego - już odpowiedziałem na to, że to jest według Twojej definicji moralności ¯\_(ツ)_/¯ Ty nie musisz decydować się na aborcję bo aborcja jest dobrowolna, To jest Twoja decyzja i Twoja moralność, dlaczego chcesz narzucać swoją
  • Odpowiedz
a aporopo moralności, moralność jest moralnością i nie ma różnych wersji moralności. Albo coś jest moralne albo nie.


@katyperry92: Każda wersja moralności Twierdzi to samo, np weźmy przykład eutanazji - pacjent cierpi na nieuleczalną chorobę i chciałby umrzeć już teraz by darować sobie to cierpienie - dla jednych eutanazja jest niemoralna bo nie można pozwolić człowieka zabić ale jednocześnie pozwala na cierpienie z bólu a dla innych zaś niemoralnym jest
  • Odpowiedz
ale dlaczego wyciągasz temat eutanazji, jak mówimy o czymś zupełnie innym. Co ma do tego eutanazja?


@katyperry92: Żeby pokazać, że są różne definicje moralności i każda twierdzi to samo że "nie ma różnych jest tylko jedna" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
A dziecku z wadami nie daje się prawa wyboru czy się chce urodzić czy nie


@katyperry92: Dlatego każdy z nas powinien zadać sobie pytanie i szczerze odpowiedzieć sobie - czy chciałby się urodzić osobą z wadami genetycznymi?
Podejrzewam, że nikt by nie chciał a to daje powód do przypuszczenia, że osoby z wadami genetycznymi również nie chciałyby się urodzić z wadami gdyby były osobami zdrowymi
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: ale dlaczego zakładasz że wszystkie nie chciałyby się urodzić? Może część z nich jest szczęśliwa mimo swojej odmienności? My nie rozumiemy osób np z zespołem Downa, ale czy to znaczy że mamy przystawać na eliminowanie ich że społeczeństwa?
  • Odpowiedz
ale dlaczego zakładasz że wszystkie nie chciałyby się urodzić?


@katyperry92: Jeśli znajdę chodź jedną zdrową osobę, która stwierdzi, że chciałaby się urodzić osobą z wadami genetycznymi i racjonalnie to uzasadni - to będę miał podstawy stwierdzić, że przynajmniej jedna osoba z wadami genetycznymi chce się urodzić

Może część z nich jest szczęśliwa mimo swojej
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: to za chwilę aborcję będą chcialy dokonywać osoby które stwierdza że np ich nie stać na wychowanie dziecka w dostatku. I tak dochodzi do absurdu. I owszem jest to eliminowanie, bo jak nazwać dokonywanie aborcji na dziecku które ma się urodzić z zespołem Downa?
  • Odpowiedz
to za chwilę aborcję będą chcialy dokonywać osoby które stwierdza że np ich nie stać na wychowanie dziecka w dostatku


@katyperry92: Trochę skrajne stwierdzenie ale to może rozwiązać edukacja seksualna

I owszem jest to eliminowanie, bo jak nazwać dokonywanie aborcji na dziecku które ma się urodzić z zespołem Downa?


Ale nie każdy rodzic który wie że urodzi mu się dziecko z zespołem downa zdecyduje się na aborcję
  • Odpowiedz
tylko zauważ że te pseudo kobiety które krzyczą właśnie na ulicach są za aborcja na życzenie, a nie tylko w przypadkach które dotychczas były dopuszczalne. Więc ta edua


@katyperry92: Równocześnie są też za edukacją seksualną, świadomym macierzyństwem i stosowaniem środków antykoncepcyjnych by tych aborcji było jak najmniej.
Trzeba pamiętać też, że mimo iż w Polsce aborcja będzie teraz niemal całkowicie zakazana to gdy skończy się pandemia z bogatych domów i
  • Odpowiedz