Wpis z mikrobloga

@Kielek96: ja myślę, że większość samozwańczych obrońców wiary i KK ma tyle wspólnego z katolicyzmem co ja z załogowymi lotami na Marsa.

kompletnie nie rozumieją podstawowych pojęć takich jak: bliźni, miłość do bliźniego, przebaczenie etc.

i jestem pewien, że zdziwiliby się nieziemsko jakby dziś mieli okazję popatrzeć co robiłby Jezus. obawiam się że trudno by im było to zrozumieć.
@Arktosik: Tolerancja dla osób, którzy nie mają w sobie żadnej tolerancji dla innych oraz dla tych, którzy próbują zawłaszczać sobie chrześcijaństwo, wspaniałą religię, która zbudowała naszą cywilizację.
@Kielek96 Czy to wypierasz czy nie - kosciol katolicki jest czescia kultury w tym kraju, ma zaslugi w odzyskaniu niepodleglosci od zaborow po komune. O tym mowil Kaczynski - o depozycie moralnym. To smutne ze dzis trzeba ludziom mlodym tlumaczyc roznice miedzy kultura i antykultura. Kosciol aktualnie tez przechodzi wewnetrzny kryzys. Nie praktukuje i nie modle sie, ale chce zeby w moim kraju byla wolnosc wyznaniowa. Sekularyzacja - idzmy w tym kierunku,
ale chce zeby w moim kraju byla wolnosc wyznaniowa.


@winokobietyiwykop: przecież jest i nikt nikomu nie broni chodzić do kościoła. Ludzie się #!$%@?ą, bo czarnokieckowe pedofile jawnie wspierają jedną partię, oraz sami daleko są już od tego, czego próbują uczuć wiernych. Gdyby zajęli się tylko duszpasterstwem, to by się ich nikt nie czepiał.
bo czarnokieckowe pedofile jawnie wspierają jedną partię, oraz sami daleko są już od tego, czego próbują uczuć wiernych


@damw: Nie można też generalizować wszystkich ksieży
Nie można też generalizować wszystkich ksieży


@Kielek96: a czy jak powiem, że większość z tych znanych mord ma tego typu rzeczy na sumieniu (i nawet jeśli nie uczestniczyli w tym osobiście, to kryli sprawców i przenosili ich do innych parafii) to będzie już ok?