Wpis z mikrobloga

@jaroty: Dzisiaj chyba będą bolały mnie paluchy od wklejania tego komentarza. Nagle jaka ulga w narodzie, że udało się odwrócić uwagę protestujących od kościoła XD

Przecież kościół ma w tym wszystkim jeszcze większą zasługę niż PiS, bo promują zakaz aborcji znacznie dłużej, niż partia Kaczyńskiego. Bez indoktrynacji kościoła i bez rozpowszechniania przez nich antynaukowych bzdur, żadna partia nie myślałaby o zakazie aborcji, a społeczeństwo popierałoby aborcję na życzenie, tak jak to
@kernelpan1c: Ale to ludzie wybierają władzę, a swoje poglądy zawdzięczają właśnie KK. Dlaczego na zachodzie, gdzie podejscie do wiary jest dosyc luźne, nikt nie ma nawet pomysłu zaostrzania takich przepisów? Załóżmy, że PiS nagle znika. Myślisz, że cały jego elektorat zagłosowałby na PO albo Lewicę? Znaleźliby partię o podobnych poglądach, wiec to nie partia jest głównym problemem.
@kezioezio: oczywiście, że nie zagłosowaliby na skrajnie inne partie, ale tkwi we mnie - pewnie dość naiwne - przekonanie, że może poszliby bardziej w stronę centrum i oddali głos choćby na Hołownie - wychodząc z założenia, że to też katolik, więc poniekąd ich człowiek.

z drugiej strony, gdyby faktycznie oderwać kościół od koryta, kapłani zapewne nawoływaliby wiernych do buntu w podobny sposób, jaki uczynił to dziś karakan. przez te wszystkie lata,
@jaroty: Niestety nie ma co na to liczyć bo organizatorki tych protestów ze Strajku Kobiet przede wszystkim chcą same się wybić politycznie. Protesty powinny być szersze i grupujące cały naród a nie skupiające się wokół feministek. Wtedy sam jak i moi znajomi będziemy aktywnie uczestniczyć.
@jaroty: to przeczytaj jeszcze raz i zwroc uwagę na przywileje dla kobiet ws mężczyzn. Później wejdź na #blackpill to ci starsi koledzy wytłumaczą jak wygląda kwestia równouprawnienia w sądach rodzinnych . Jak wyglądają parytety w tych sądach. Brak oczywiście. I jak wygląda kwestia zaprzeczania ojcostwa . Mega trudne a szlaufy się puszczają i nawet co jedenaste dziecko jest wychowywane przez nie przez swojego biologicznego ojca. To są kwestie związane z równouprawnieniem.
@jaroty: popatrz też na to co @AsWywiaduRadzieckiego
Wysmarowal

Ja bym w ramach równouprawnienia dodał jeszcze kilka postulatów:
1. Ten sam wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn, a nie jak teraz niższy dla kobiet (pomimo tego, że dłużej żyją i spędzają więcej czasu na emeryturze).
2. Parytety w sądach rodzinnych, bo większość stanowią tam kobiety, które kierują się emocjami zamiast literą prawa i w ramach solidarności orzekają bardziej korzystne wyroki dla kobiet.
@jaroty: właśnie nie rozumiem tej nagonki na Kościół - oni od zawsze, wprost, byli za ochroną każdego rodzaju życia, od zawsze to lobbowali, tak już mają, to element ich wiary.
Za ten #!$%@? odpowiada tylko władza, która wzięła to pod uwagę - w normalnym kraju Kościół może lobbować dowolne prawa, jak każda inna organizacja, a rząd ma prawo mieć to w dupie.
@CyfrowyD: no to dorzuć! faceci zamiast biadolić, że kobiety o nich nie walczą niech zorganizują się razem z nami, razem wyjdziemy na ulicę i będziemy walczyć o nowy porządek w sprawie aborcji, alimentów, rodzicielstwa i jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na płeć ( ͟ʖ) Jak już wiele osób tutaj zauważyło - to już nie jest tylko protest kobiet, to jest już protest wszystkich #!$%@? ludzi, na
Ja bym w ramach równouprawnienia dodał jeszcze kilka postulatów:

1. Ten sam wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn, a nie jak teraz niższy dla kobiet (pomimo tego, że dłużej żyją i spędzają więcej czasu na emeryturze).


@matcheek: Była nawet partia która to wprowadziła, ale konserwom się nie podobało, by zbyt "lewackie".
Przecież kościół ma w tym wszystkim jeszcze większą zasługę niż PiS, bo promują zakaz aborcji znacznie dłużej, niż partia Kaczyńskiego. Bez indoktrynacji kościoła i bez rozpowszechniania przez nich antynaukowych bzdur, żadna partia nie myślałaby o zakazie aborcji


@kezioezio: Powiedz mi, ile osób chodzi regularnie do kościoła? Czy każdy katolik opiera swoje poglądy całkowicie na tym, co im powie ksiądz? Aborcja jest ciężkim tematem do dyskusji i myślę że znajdzie się niejeden