Wpis z mikrobloga

Chodzi mi po glowie ekstrawagancja polegajaca na przeniesieniu sie z glownym systemem na maszyne wirtualna. Pomozecie znalezc jakies sensowne "przeciw"? Ktos moze tak funkcjonuje i ma sie dobrze? Nie zmieniam czesto hardware, ale duzo psuje w sofcie. #arch #gentoo #unix #linux #pc #it

Sorki za tymczasowy brak ogonkow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@Kryspin013: Web design, JS, grzebanie w shellach i kilka apek TUI/CLI na lekkim środowisku. Niektórych apek Adobe nie uruchomię, więc i tak muszę mieć "normalny" system obok. :)

Nigdy nie zwracałem uwagi na GPU na wirtualkach, więc w sumie dobra wskazówka. Postawię coś najpierw na testy. Dzięki.
Nigdy nie zwracałem uwagi na GPU na wirtualkach, więc w sumie dobra wskazówka.


@klarkia: no na przeglądarkach będziesz miał problem. Ale jak i tak masz coś pod spodem to możesz się łączyć do vm'ki przez przeglądarkę
@wolny_kangur: Tak + teoretycznie niezależność od hardware, co prawdopodobnie przyda mi się nigdy.
@Kryspin013: Więc pewnie pomysł nie wypali, bo zacznie się robić z tego wszystkiego pajączek między systemami zamiast czegoś, co miało ułatwiać życie i zwykłe obrazy systemu wygrają. Zobaczę jak pójdzie w testach. Jeszcze raz dzięki.