Wpis z mikrobloga

Czy istnieje możliwość podpisania umowy B2B z firmą jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej? Załóżmy, że działalność chciałbym założyć już dzisiaj, ale chciałbym, aby "wystartowała" ona dopiero 2 grudnia (aby miesiąc dłużej cieszyć się zusowskimi ulgami ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Czy mogę więc podpisać umowę np. na początku listopada, z zaznaczeniem, że usługi dla firmy będę świadczyć dopiero od daty powstania firmy, tj. wspomnianego wyżej 2 grudnia?

#programista15k #b2b #finanse #pracbaza
  • 20
@seshh: zazwyczaj w umowach b2b masz zawarte pomiędzy jaką a jaką firmą dana umowa jest zawierana, jako że nie będziesz miał nip'u itd ciężko będzie taką umowę skonstruować
zazwyczaj jest to kwestia dogadania się z firmą
Czy istnieje możliwość podpisania umowy B2B z firmą jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej? Załóżmy, że działalność chciałbym założyć już dzisiaj, ale chciałbym, aby "wystartowała" ona dopiero 2 grudnia (aby miesiąc dłużej cieszyć się zusowskimi ulgami ( ͡° ͜ʖ ͡°)).


@seshh: Art 353 KC mówi o swobodzie zawierania umów, dlatego nie ma przeciwwskazań do jej zawarcia.
@seshh: nie ma problemu, dzialność możesz założyć po rozpoczeciu świadczenia usług.
Zawsze możesz mówić że to działalność nierejestrowana, wtedy masz 7dni na zarejestrowanie działalności od momentu kiedy działalność straci range nierejestrowanej, oczywiście podpisując umowe/konrakt np na rok to w tym momencie już tracisz range działłaności nierejestrowanej bo to świadczy że jest to ciągłe i zorganizowane:).

Podsumowując jeśli zaczynasz realizowac umowe od 1 grudnia to spokojnie możesz działłaność wystartowac nawet od 7
@GienekZFabrykiOkienek: ja się na szczęście z tym nie spotkałem ¯\(ツ)_/¯
Ale co to za gadka, wyrzucą Cie z dnia na dzień?
Ja mam działalność i mam kilku kontrahentów, a jak jakiś mi choć raz zalega z płatnością, zmieniam usługi na płatne z góry ¯\
(ツ)_/¯
A unikam też dużych faktur, wolę wystawiać pare mniejszych, rozdzielając to co sprzedaje np. na etapy.

Chyba że rzeczywiście masz działalność, a tak naprawde to
ale jak masz już okresy wypowiedzenia wraz z karami umownymi dot. nie przestrzegania jej warunków, to zawsze możesz się sądzić.


@shaelix92: Pewnie, że możesz. Firmie kolegi główny wykonawca od tak nie zapłacił 300k faktury więc podał go do sądu. Nie ma żadnych uwag do usługi, sprawa 100% wygrana - tylko co z tego jak ciągnie się już 5 rok? xD

i nie wiem OPIE czy działa tak ta ulga od zusu,