Wpis z mikrobloga

Ten ksiądz akurat mówi jak jest

"Halo, Polska! Co tam się u Was dzieje? Naprawdę nikt nie czuje, że ziemia się trzęsie? Wczoraj w programie Marcin Mellera "Drugie Śniadanie Mistrzów", Krzysztof Materna ogłosił "śmierć Kościoła". Nie powiem, byłem tym poruszony. Nawet nieco rozsierdzony. Ale chyba jest coś na rzeczy.
Od piątku do teraz napisały do mnie 32 osoby (rodzice, uczniowie, nauczyciele), które wyznały, że nie chcą mieć nic wspólnego z Kościołem. Jeden z moich "facebookowych znajomych" napisał dzisiaj na swoim profilu: "Właśnie nasz trybunał rodzinny zwolnił moją córkę z obowiązku komunii świętej oraz uczestnictwa w zajęciach Religi. Uchwała ta zapadła po rodzinnych konsultacjach. Je*ać PIS".
Dzisiaj też, przed chwilą, napisał do mnie mój nauczyciel z liceum, które miałem zaszczyt i szczęście ukończyć. Napisał tak: "W naszej szkole młodzież wypisuje się z religii całymi klasami, KLASAMI!!!!!! To niewiarygodne, ale nasi księża od lat nie robią nic żeby przekonać młodych do Kościoła i do siebie. Ale trzeba przyznać, że doskonale, przez swoje lenistwo i totalną bierność, do Kościoła zniechęcają!!!! Księża stoją biernie, węszą tylko coś dla siebie. Wspólnota????? Jaka wspólnota!!!Ta bierność przeraża i paraliżuje. Bartek, dokąd my zmierzamy!?!?!".
I sam siebie pytam, dokąd to wszystko zmierza. Nikt tego pożaru nie próbuje nawet gasić. Trudno nie przyznać racji Michał Lewandowski, twórcy zagadki, którą z łatwością rozwiążą dzieci z czwartej klasy szkoły podstawowej. Niestety, dla wielu przedstawicieli Kościoła instytucjonalnego ta zagadka może okazać się zbyt trudna.
"Zagadka: Jak kończą się lata niezdrowego bratania się Kościoła z państwem? Odpowiedź: Właśnie tak".
"

https://www.facebook.com/bartek.rajewski/posts/3395064077207662

#neuropa #bekazkatoli #katolicyzm #kosciol #religia #wiara #dobrazmiana #protest
naczarak - Ten ksiądz akurat mówi jak jest

"Halo, Polska! Co tam się u Was dzieje?...

źródło: comment_1603670306RvWWhJ6NCrFZ8E9oJBvCEA.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@naczarak: dobrze ze teraz mozna sie samemu wypisac z religii. kiedys w LO chcielismy to zrobic. wicedyr powiedzial, ze nie ma opcji, bo podpisalismy kwit, ze bedziemy na nia chodzic. problem byl taki, ze nikt tego kwitu na oczy nie widzial xD

zreszta k---a nawet gdyby taki kwit istnial, to wciaz jest przegiecie paly. jezeli ktos w np. drugiej klasie zmieni zdanie i zostanie ateista, to wciaz ma uczeszczac na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@naczarak: w koncu ten kraj wkracza na droge normalnosci, w ktorym normalnym zachodnim kraju masz jeszcze obowiazkowa religie w szkolach?
  • Odpowiedz
@naczarak: prawda jest taka, że kościół katolicki w Polsce prawdopodobnie dla hajsu i statystyk od lat akceptował nibykatolików, tak zwanych "wierzących ale nie praktykujących" a teraz zdziwienie, że i na ten temat ci wierzący ale nie praktykujący mają własne zdanie :)
  • Odpowiedz
przez swoje lenistwo i totalną bierność, do Kościoła zniechęcają!!!!


@naczarak: przecież to bzdura, oni wcale nie zniechęcają przez bierność czy zaniechanie tylko aktywnie i buńczucznie rzucali wyzwanie, bo tak byli pewni że laicyzacja nie nastąpi.
  • Odpowiedz
Jest na takim etapie teraz że zalegalizują aborcję, wycofają religie że szkoły, edukacja seksualna inaczej to się skończy zerwaniem konkordatu - jedna decyzja TK spowodowała że inaczej się to nie skończy.
  • Odpowiedz
@naczarak: Kościół katolicki jest zarządzany przez starych dziadków, którzy są oderwani od rzeczywistości. Przykład Ks. Isakowicza-Zalewskiego który wypowiadał się o komisji ds. pedofili. Jeśli ta instytucja chciała by się oczyścić i odpowiedzieć za przestępstwa to właśnie osoby którym zależy na KK i prawdzie powinny być w tej komisji. Kwestia wypowiedzi hierarchów kościoła o COVID, nowych apostołach, poczynaniach władzy, dzieci lgną i wiele innego steku bzdur.

Największym przegranym rządów PIS-u oprócz polski będzie kościół (nie jest mi wcale przykro).

Jest jeszcze szansa gdzie kościół może wyjść obronną ręką, ale interweniować by musiał papież. W-----ć wszystkich wysokich hierarchów kościoła, wstawić biskupów z zagranicy żeby ogarnęli ten b----l. Wystosować list w którym nakłania polski parlament o zostawienie sprawy aborcji tak jak było. W kościołach księża mają czytać wytyczne z Watykanu. Kościół mógłby też wykupić spoty reklamowe w których by tłumaczył, że aborcja eugeniczna jest ok. Oraz najnowsze stanowisko kościoła w sprawie związków
  • Odpowiedz
@naczarak: na fb wypowiada się tez w podobnym tonie Piotr Żyłka. Cieszy mnie, że nawet katole widza, co się dzieje:

Włączyłem na chwilę Onet. W głównym oknie transmisja protestów spod warszawskiej kurii. I tłumy, głównie młodych ludzi, skandujących: "W---------ć, w---------ć".

Serce zabolało bardzo mocno.

Pierwsza myśl: jest bardzo źle. Rewolucja oparta na takich hasłach i z tak przerażająco intensywnym i negatywnym ładunkiem emocjonalnym do niczego dobrego nas nie zaprowadzi. Oby nie skończyło się tragicznie.

Przejrzałem media społecznościowe i zobaczyłem kolejne doniesienia o protestach w kościołach i pod kościołami. Plakaty na i w kościołach. Kolejny
  • Odpowiedz