Wpis z mikrobloga

nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopniu ciężkim przemawiała na proteście w katowicach
#protest
Reevhar - nagranie z wczoraj.

matka 30 letniej dziewczyny z upośledzeniem w stopni...
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skoro panstwo NAKAZUJE utrzymania ciazy, nawet jesli wiadomo, ze plod nie rozwinie sie prawidlowo, to ich psim #!$%@? obowiazkiem powinno byc branie odpowiedzialnosci za to, zeby wspierac osoby wychowujace takie dzieci. tacy rodzice czesto musza sie zajmowac dziecmi calodobowo i sa sami. z jednej strony nie moga pracowac, z drugiej musza sie zajmowac dzieckiem a panstwo ich nie wspiera. dobitnie pokazali jak maja ich w dupie, kiedy byl prostest rodzicow z niepelnosprawnymi
  • Odpowiedz
@Pawaello1: zobacz sobie na streamy domino, jest uposledzony i mozna powiedziec ze gwalci swoja babcie i to podczas streamu na twitchu, na pewno sa shoty na yt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: o jakie to proste (°° geniusz! to dlaczego skoro państwo i tak musiałoby ponosić koszty opieki nad takim dzieckiem nie przekaże tych środków rodzicowi tego dziecka żeby mógł się nim opiekować sam? no i co z takim upośledzonym człowiekiem oddanym do domu dziecka kiedy skończy 18 lat? słucham uważnie pana specjalisty od prostych rozwiązań...
  • Odpowiedz
@Akatora: nigdy nie miałeś do czynienia z daunem. Ja miałem. Oni są niebezpieczni, agresywni, mają wszystkie negatywne cechy jakie tylko istnieją. Łatwo wpadają w furie. Jak taka 60letnia matka ma zapanować nad 30letnim gorylem ważącym 100kg? Te leki to pic na wodę, raz zadziałają, drugim razem też. Ale z każdą kolejną dawką będą działać coraz słabiej aż po kilku tygodniach wrócicie do gwałtów i rzucania matką o ścianę. Nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@Kressska na pewnym etapie po prostu nie przeskoczysz tego, że twój mózg się nie rozwinął. Rozumiesz czym są organiczne uszkodzenia mózgu? Kwestia poznawcza w człowieku nie jest rozwinięta i nigdy się nie rozwinie bo nie ma jak. Idąc twoim tokiem rozumowania to prędzej czy później każdego niepełnosprawnego nauczysz teorii względności. Potrzeba tylko x czasu. Na tym polega NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ, że nie będą nigdy w pełni sprawi i nie chodzi tu o sprawność
  • Odpowiedz
  • 0
@Kressska oczywiście że się pisze indywidualne, ba każdy człowiek w jakimś stopniu się różni. Wytłumacz mi na czym w takim ta niepełnosprawności polega. Czy ten 24latek jak ma taki program indywidualny to porównując do zdrowego człowieka to w jakim wieku takie zadania realizuje? Rozwojowo dochodzą do pewnego etapu i kropka. Druga sprawa no nie mów że IPT nie uwzględnia niepełnosprawności, bo iksde. Weźmiemy Jasia i zrobimy sobie z nim tak I
  • Odpowiedz
  • 0
@Kressska przesady przykład ale obrazowy. W momencie jak Jaś z niepełnosprawnością potrafi zrobić sobie kanapki, pomoc mamie w sprzątaniu, oczywiście poproszony i z instrukcjami co ma robić, potrafi korzystać z toalety i wie że ma umyć ręce, chociaż nie rozumie do końca dlaczego, ty w tym czasie kończysz pisać magisterkę z oligofreno. Jaś ma z 25 lat i funkcjonuje sobie całkiem nieźle. Ma wyuczony plan dnia który czasami przypomina zaburzenia kompulsywno-obsesyjne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kressska eh gdzie napisałem że się niczego nie nauczy? Pokaz mi? Tak się nakrecilas że nie czytasz ze zrozumieniem. Myślę że 25lat obserwacji każdej minuty, plus studia pokrewne wystarczą. NIGDZIE nie napisałem że nie są w stanie się czegoś nauczyć, ale ze maja swoją granice i barierę bo na tym polega niepełnosprawność. Poza tym nie podałeś żadnego argumentu.
Nie odnioslaś się ani do IPT, ani organiki.
  • Odpowiedz
Dobra, po obejrzeniu filmikow i przeczytaniu komentarzy, na moment zaczalem doceniac moje nudne i pozbawione sensu zycie. Przeciez to jakis koszmar jest. Wydalbym ostatnie oszczednosci, albo i kredyt wzial i wypierpapier na Slowacje zalatwic problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kressska nigdy w stanie czegoś, a nie niczego. Jest dla mnie w tym zasadnicza różnica. NICZEGO A NIGDY TO RÓŻNICA.
Twoje twierdzenie właśnie idzie w stronę mojego absurdalnego przykładu z fizyka.
I nadal mam do czynienia z ludźmi z zaburzeniami. Zaburzeniami, a co dopiero niepełnosprawność.
Niepełnosprawni się zdarzają, a uszkodzeni często tylko że wtórnie.
  • Odpowiedz