Wpis z mikrobloga

Nowacka z KO właśnie powiedziała, że poprą projekt Lewicy w sprawie legalizacji aborcji (bodajże do 12 tyg. ciąży). Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, bo po pierwsze jest to zgodne z moimi poglądami, po drugie zbliża nas do cywilizowanych krajów, a po trzeci fundamentaliści religijni dostaną za swoje. Konfederacja i PiS złamali kompromis aborcyjny, więc spoko, tylko teraz czekać na przejęcie pałeczki przez obóz liberalny i wahadełko się odwróci - na dobre.

Gdybyście tego nie tknęli, to także nikt z KO nie odważyłby się tego ruszać. Samozaoranie obozu fundamentalistów religijnych.
#protest #aborcja #4konserwy #neuropa #konfederacja #bekazpisu
  • 65
@rorf46: dobre spostrzeżenie. Ja przyznam, ze najbardziej jestem za kompromisem aborcyjnym (R.I.P) ALE gdybym miała tylko wybór pomiędzy całkowitą legalizacją aborcji a całkowitym banem na aborcję, wybrałabym całkowitą legalizację. Z tego, co gadam ze znajomymi- umiarkowanymi konserwatystami to przyznają tak samo
@wyk00p nigdy nie popre aborcji na zyczenie. To dla mnie barbarzynstwo i brak odpowiedzialnosci. Z drugiej strony w polsce narkotyki sa nielegalne, a cpunow nie brakuje. Istota nie sa zakazy, a rzetelna edukacja i dostep do srodkow antykoncepcyjnych.
@Dymass: Osobiście mam w dupie co robią inni ludzie. Z aborcją jest tak, że jak ktoś ją zechce przeprowadzić. Czy to w klinice w Czechach, nielegalnie w polskim gabinecie czy farmakologicznie. Także mogą też w Polsce. Tylko że jestem też za równouprawnieniem i za aborcją finansową. Wtedy niech się skrobią na potęgę.