Wpis z mikrobloga

Nowacka z KO właśnie powiedziała, że poprą projekt Lewicy w sprawie legalizacji aborcji (bodajże do 12 tyg. ciąży). Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, bo po pierwsze jest to zgodne z moimi poglądami, po drugie zbliża nas do cywilizowanych krajów, a po trzeci fundamentaliści religijni dostaną za swoje. Konfederacja i PiS złamali kompromis aborcyjny, więc spoko, tylko teraz czekać na przejęcie pałeczki przez obóz liberalny i wahadełko się odwróci - na dobre.

Gdybyście tego nie tknęli, to także nikt z KO nie odważyłby się tego ruszać. Samozaoranie obozu fundamentalistów religijnych.
#protest #aborcja #4konserwy #neuropa #konfederacja #bekazpisu
  • 65
  • Odpowiedz
A praktycznie cały aparat sądowy w kraju to poprze bez mrugnięcia okiem po tym jak sądy były traktowane przez PiS


@WaveCreator: wątpię, SN, KRS i duża część prokuratur z poznańską na czele są już zaorane + naprawdę trzeba by mieć dobrą władzę by zrezygnowała z własnej woli z tuby propagandowej typu TVP i narzędzi nacisku jakimi jest obecne CBA/ABW oraz połączony MS z prokuratorem generalnym. Niestety Mireczku możesz nie zdawać
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Mówiąc o aparacie sądowym miałem na myśli sądy, nie cały system prawny. A jak duże poparcie wśród sędziów ma PiS można było zobaczyć gdy zbierali podpisy pod kandydaturami do SN.

Niestety Mireczku możesz nie zdawać sobie sprawy w jak głębokie gówno wpakowało nas pis.

Zdaję sobie sprawę i dlatego liczę na to, że jeśli ktoś będzie próbował to odkręcać to nie będzie bawił się w uczciwość. Grając uczciwie z
  • Odpowiedz
Zdaję sobie sprawę i dlatego liczę na to, że jeśli ktoś będzie próbował to odkręcać to nie będzie bawił się w uczciwość.


@WaveCreator: ale ktoś kto będzie to odkręcał będzie musiał sam sobie ograniczać władzę i możliwości jej utrzymania. Celem partii politycznych nie jest dobro Polski (mimo pięknych hasełek), celem partii jest dojście do władzy i jej utrzymanie.

Co do poparcia, to ja się z Tobą zgadzam. PIS nie miał
  • Odpowiedz
Konfederacja i PiS złamali kompromis aborcyjny, więc spoko, tylko teraz czekać na przejęcie pałeczki przez obóz liberalny i wahadełko się odwróci - na dobre.


@rorf46: Ja tam mam nadzieję, że kompromis wróci. To jest jedyne rozsądne rozwiązanie, które godzi ogół społeczeństwa.
  • Odpowiedz