Wpis z mikrobloga

@Bekoski: ... Chodzi bardziej o to, że mając dostęp do technologii rozmaitych symulacji, to wykorzystujemy ją do robienia dziwactw(które nic nikomu nie dają poza bezwartościową rozrywką), zamiast skupiać się na chociażby nie wiem... odkrywaniu nowych rzeczy w nauce
... Chodzi bardziej o to, że mając dostęp do technologii rozmaitych symulacji, to wykorzystujemy ją do robienia dziwactw(które nic nikomu nie dają poza bezwartościową rozrywką), zamiast skupiać się na chociażby nie wiem... odkrywaniu nowych rzeczy w nauce


@DroMak: Ale przecież nowe rzeczy w nauce są ciągle odkrywane właśnie dzięki komputerom. Analiza ludzkiego genomu, analiza kosmosu, modelowanie pogody - to wszystko jest codziennie robione właśnie przy pomocy komputerów.

Co jest natomiast pięknego
zamiast skupiać się na chociażby nie wiem... odkrywaniu nowych rzeczy w nauce


@DroMak: No ale my (naukowcy) się właśnie nad tym skupiamy. Nie sądzisz, że świat byłby nudny gdyby każdy użytkownik PC na świecie zastanawiał się co by tu dzisiaj zamodelować metodami MD/QM? A może jednak jakieś szybkie Monte Carlo przed kolacją? Albo obliczenie momentu dipolowego cząsteczki do porannej kawki?
@rzep: kiedyś miałem komputer, który pomagał w pracy 2 osobom, a 2 służył do zabawy. 25 lat temu. Teraz ten komputer jest słabszy 6 krotnie od mojego telefonu, mniejszy o 99% i służy w pracy i w zabawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rzep: Serio nie wpadłeś na to, że krytykuję tutaj właśnie ludzi w domach, robiących "po godzinach" takie abstrakcyjne dziwactwa? Wiem, że w nauce wykorzystuje się takie symulacje i chwała im za to. Natomiast robienie takich symulacji typu "kurczak vs dinozaur" zalatuje mi tutaj obrzydliwą dziecinadą.
@Iperyt: Świat by wtedy szedł do przodu. jeśli uważasz odkrywanie nowych rzeczy za nudne, a rozrywką jest dla ciebie patrzenie jak kurcza bije się z dinozaurem to sorry - nie wiedziałem, że rozmawiam z dzieciakiem.
a rozrywką jest dla ciebie patrzenie jak kurcza bije się z dinozaurem to sorry - nie wiedziałem, że rozmawiam z dzieciakiem


@DroMak:Mogłeś podarować sobie to pośrednie ad personam Przeczytaj jeszcze raz mój wpis i prześledź moją aktywność, chociażby pod tagiem #chemia.

Nie wyobrażam sobie aby wszyscy mieli zainteresowania czysto naukowe. Popularno-naukowe ok, ale sytuacja gdy większość osób interesuje się nauką w znacznym stopniu jest paradoksalnie zła - bo wtedy prawie