Wpis z mikrobloga

Kolejny kroczek do przodu :) CG 2board press PR +2,5kg czyli 212,5kg x 1.

Ale dzisiejszy trening był pozytywnym zaskoczeniem... W środę robiłem ciężkie siady, które jak zwykle zmasakrowały mi łapska, szczególnie okolice wokół łokcia. Więc dzisiaj spodziewałem się naprawdę słabego treningu, i tego że będę musiał odpuścić większość ciężkich ćwiczeń... A tu niespodzianka bólu prawie nie było, dlaczego?

A no to zasługa Theragun PRO którego sobie zakupiłem :) Sceptycznie podchodzilem do tych przeróżnych "masażerów" bo większość to naprawdę gówno robi tylko śmiesznie wibruje... I jakoś ten temat zawsze porzucałem.

Ale trafiłem na ciekawą recenzję, porównanie, co zaciekawiło mnie na tyle żeby zgłębić temat

https://youtu.be/skrGfPbruE4

Zrobiłem "research" i stwierdziłem że właśnie Theragun jako jedyny ma szanse po prostu działać, inne modele które można by rozważyć, są niedostępne w Polsce, a i tak mają wady, i cenowo stoją na poziomie 1000-2000zł więc nie widzę sensu nie dokładać do theraguna i mieć po prostu topowy sprzęt (ewentualnie kupić wcześniejszą generacje Theraguna)

Wszystkie tańsze, przeróżne chińczyki, to lepiej sobie od razu z góry odpuścić, i kupić sobie piłkę do lacrosse i lepszy roller.
Jedynym sensownym budżetowym rozwiązaniem, jest zrobienie własnego masażera z wyrzynarki... No ale to trzeba pokombinować no i nie będzie to "profesjonalny" sprzęt.

Po prostu aby taki pistolet właściwie działał potrzebna jest wysoka amplituda oraz moc silnika... Inaczej się nie da, i zostaje tylko wibrator a nie masażer. Ten fragment dobrze to pokazuje

https://youtu.be/skrGfPbruE4?t=172

Na chwilę obecną żałuję że wcześniej nie kupiłem sobie Theraguna :). Jak na razie spełnia a właściwie to nawet przerasta moje oczekiwania i już "zwrócił sie" bo umożliwił mi zrobienie treningu który wcześniej musiałbym odpuścić.

Wspominam o tym bo teraz Theragun stale będzie przeze mnie używany i myślę że pozwoli zrobić nie jeden nowy PR :)

Cały trening

CG 2board press 212,5kg x 1
4board press 180x3 200x3 210x3
DB bench press 60kg 3x10
DB rollback 30kg 3x8
Triceps wide grip pushdown 3x10
Biceps curls 4x5
Heavy Band Facepull 4x10

#silownia #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf
IntruderXXL - Kolejny kroczek do przodu :) CG 2board press PR +2,5kg czyli 212,5kg x ...
  • 22
Na chwilę obecną żałuję że wcześniej nie kupiłem sobie Theraguna :). Jak na razie spełnia a właściwie to nawet przerasta moje oczekiwania i już "zwrócił sie" bo umożliwił mi zrobienie treningu który wcześniej musiałbym odpuścić.


@IntruderXXL: no, no, ktoś tu sponsora znalazł ( ͡º ͜ʖ͡º)
no, no, ktoś tu sponsora znalazł ( ͡º ͜ʖ͡º)


@vostok: No wpis wyszedł jak jakaś reklama sponsorowana xD Ale cóż tak mnie to zdziwiło, bo miałem wiele wątpliwości i nie spodziewałem się żadnego "wow", szczególnie uwzględniając swoje grube cielsko... A tutaj taka niespodzianka, produkt działa i naprawdę robi to co robić ma czyli głęboko i mocno masować :D
produkt działa i naprawdę robi to co robić ma czyli głęboko i mocno masować :D


@IntruderXXL: ja od siebie dodatkowo polecę te elektryczne masazery czy tam stymulatory. Jak kiedyś mi coś przy martwym w plecach pykło bo się zdekoncentrowałem, tak że ledwo z auta wysiadałem i już miałem gacie pełne, że to jakaś przepuklina, to po tej elektryce już po 3 czy 4 dniach latałem po siłowni.
Do czego są te deski i dlaczego robisz do nich a nie do samej klaty?


@Szczuroskoczek_: Taki wariant ćwiczenia. CIągle zmieniam, rotuje ćwiczeniami. A dlaczego taki wariant? Z mnóstwa powodów, ogranicza to kontuzje, zmniejsza wear&tear, pozwala pracować nad zakresem ruchu w którym mam problem.
Dla mnie najcięższy jest moment wyrwania z samego dołu od mostka


@Szczuroskoczek_: No widzisz dla mnie to moment najłatwiejszy, gdzie wszystko wystrzeliwuje jak z katapulty :)

Wzmocnij plecy, do tego popracuj nad trzymaniem napięcia, oraz leg drivem, następnie nad eksplozywnością z dołu. To są najważniejsze rzeczy aby z dółu sztanga wystrzeliwała. Bo ogólnie dół jest właśnie najłatwiejszy, wbrew powszechnej opinii.
A jak popracować nad eksplozywnością?


@Szczuroskoczek_: Najprostszy, "bezinwazyjny" sposób, to po prostu wyciskając, rozgrzewając się, robiąc każdą serię, myśleć o tym aby z dołu jak najmocniej i najszybciej tą sztangę wycisnąć. Wkładać 100% siły od razu, natychmiast, w każde powtórzenie.

Ale trzeba uważać, najpierw ważne jest opanowanie techniki oraz trzymanie napięcia.
A sticking point tak prawie w połowie ruchu (40%~)? Wtedy to słaba klata czy triceps? Przy bardzo wąskim chwycie.


@axaha: Wtedy to słabe wszystko :P heh naprawdę. To może być za słaby start z dołu, czyli multum powodów, słabe barki, słaby triceps, tracenie pozycji/napięcia.