Wpis z mikrobloga

Gorzkie żale #2. Jak tak dalej pójdzie, to szybko się znudzimy tą wersją. Pisałem już wcześniej, ale napiszę jeszcze raz - za dużo kasy, za dobre dropy (wiem, dziwne, ale to prawda), za dużo paczek za pierdoły typu 100 finezji etc.

Dobre karty tracą na wartości jak szalone. Minęło 19 dni od premiery, a mamy poważne tąpnięcie rynku. Pierwszy z brzegu Aguero - ma prawie takie same staty jak temu - zaczynał od ok 150k, po 19 dniach warty jest 85k. W FIFIE 20 zaczynał od 270k, wartość trzymał prawie dwa miesiące. I nawet nie chodzi o utratę kasy, ale o efekt unikalności gracza, gwiazdy.

Wiem, że wyjdzie milion kart specjalnych, ale gdzieś ta frajda się ulatnia. Bo składanie własnego teamu i zbieranie na ulubionego grajka to dla mnie był zawsze ważny element. A teraz to tak... wiecie. Co tam złoty Dybala, jak masz różowego grajka 76, któremu damy +20 do statów.

Druga sprawa pace, bo pace to wszystko. Bo tak. I 90% składów jest takie same. Bo Chiellini mimo bycia świetnym obrońcą może cmoknąć w trąbkę kogokolwiek. Zapowiadano wpływ siły i defensive awareness - no chyba nie pykło. Gdyby zmniejszyć różnice w szybkości a zwiększyć wagę elementów kluczowych dla danej pozycji to byłaby naprawdę dobra FIFA, z dośrodkowaniami na główkę, dryblingiem i strzałami zza pola karnego.

W patchu nadzieja ()

#fut
  • 14
@euro2000: taka już jest fifa gdzie Martial czy Rashford są bardziej użyteczni niż Lewy bo maja 90+ pace a IRL to placki ¯\_(ツ)_/¯ z roku na rok jest wiecej promocji i kolorowych kart bo liczą się fifa pointsy ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież gramy w fife 20.1b z zerowanym klubem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z jednej strony dobrze że sa dobre trafy, przynajmniej
@euro2000:
to też zależy od podejścia do gry, jak masz fun tylko z ciągłego wygrywania to faktycznie albo inwestujesz w fp albo gra się szybko znudzi. Wybór kart do składu nie ma to żadnego związku z symulacją piłki czy jakiegoś odzwierciedlenia w prawdziwej piłce nożnej. Liczy się tylko "jak karta pasuje w aktualny silnik gry".

ja gram sobie ulubionymi piłkarzami (z prawdziwych stadionów) no i oczywiście przegrywam więcej niż wygrywam no
@DarekMarek ciężko o fun jak się nie da powąchać piłki nawet
Ja bym wolal, żeby drop był jak wygrana w lotka i takie karty jak rashford kosztowały po milion. Bo tak to wszyscy grają tym samym i za miesiąc w LW będą tylko składy naymar + mbappe
A największe zróżnicowanie składów to w pierwszych tygodniach, gdzie ludzie jeszcze kombinują coś
@euro2000 dzisiaj wszedlem na futbin i kliknalem na popular players i oniemialem. Tak naprawde tydzien z hakiem po oficjalnej premierze, a mega uzyteczne karty 84-87 sa warte 30-80k. Przeciez w grudniu te karty beda chodzic po 15k. Ben Yedder na x1 kosztowal w piatek 100k, a dzisiaj 70k. 3 dni roznicy i 30k spadku. Szkoda gadac.
@alfonsy: wtedy ludzie narzekali by na p2w bo są fanatycy co ładują tysiące fifapoints.. wychodził byś plackami na karty za milion? XD już teraz w LW miałem składy mbappe neymar ronaldo i jakieś ikonki a to dopiero pierwsza liga weekendowa
@htmerky: zaraz wchodzą swappy, icon sbc, milestones, scream team itp cały listopad to promki ( ͡° ͜ʖ ͡°) zara messi i ronaldo będzie w składzie za 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@euro2000: To co mam powiedzieć jak Mertensa kupiłem za 95k, a teraz jest warty śmieszną sumę. W PL kosztowałby pewnie ok 200-300k. SerieA poleciała na ryj. Ja niestety nic nie trafiłem dobrego w tej edycji, nie handluję, więc motywacja do dalszej gry bardzo maleje. Coś czuję, że zakończę grę jednym miesiącu abonamentu. A sam gameplay też nie zachęca. Te gole po ostrym kącie w długi róg są śmieszne, gdzie bramkarz dostaje
@DarekMarek: wlasnie nie az tak bardzo, przynajmniej ja moim składem za jakies 50/60k nie odczuwam drachy na majtach grajac przeciwko neymarowi czy sklad mane-auba-salah wiadomo robia roznice ale bez przesady ( ͡° ͜ʖ ͡°) tu na klipie masz Bateson87 który dostał chyba 5-2 na dziure a ma skład za 25mln coins ( ͡° ͜ʖ ͡°) raphinia za 1.6k mu ładuje XD
// jak
Tyskiee - @DarekMarek: wlasnie nie az tak bardzo, przynajmniej ja moim składem za jak...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@euro2000: tak jak na kartomani dommanu powiedział, jest to najbardziej pay 2 win fifa, liczą się tylko karty top tier, granie średnim składem ma tylko sens jak trafisz na podobny średni skład, ale jak wspomniałeś teraz prawie każdy ma już skład konkretny bo drop spoko (oczywiście nie u mnie i ja sobie pykam jakimś gówno składem ¯\_(ツ)_/¯). Ludzie zachwalają na reddicie jaki jest teraz super manual defending, ale to chyba jak