Wpis z mikrobloga

Do wszystkich którzy twierdzą, że nie mogę objeżdżać całego ronda zewnętrznym pasem (a więc np. na rondzie jadąc w 3 zjazd powinienem zająć wewnętrzny pas).

Doradźcie mi w takiej sytuacji.
Pojechałem tak jak widać. Niestety, nie znam miasta, pomyliłem się, dopiero w miejscu w którym jestem zorientowałem się, że chcę jechać w zjazd A, nie B. Czy mogę jeszcze jakoś legalnie dostać się do A, wybrnąć z sytuacji, czy już przegrałem sprawę i muszę zjechać w B?

#pytanie #samochody #kierowcy #drogi #ruchdrogowy #kodeksdrogowy #przepisydrogowe #motoryzacja #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #prawojazdy #rondo #naukajazdy
Pobierz oslet - Do wszystkich którzy twierdzą, że nie mogę objeżdżać całego ronda zewnętrznym...
źródło: comment_1603024619d5hr6Am8jCyOafwoT9zq26.jpg
  • 23
@DMiros: wiem, dlatego pytanie kieruję do tych którzy twierdzą, że na rondzie powinno się obowiązkowo zajmować pas wewnętrzny jadąc do trzeciego zjazdu i zabraniają objeżdżania zewnętrznym. Ciekaw jestem co sądzą o takiej sytuacji.
@DMiros ale jest multum ludzi którzy tak uważają i burzą się jak pojedziesz do 3 zjazdu zewnętrznym pasem. Na przykład tutaj :
https://www.wykop.pl/wpis/52810989
@vincent38

Albo tutaj :
https://www.wykop.pl/wpis/52816247
@mateusz-zahorski

Więc po prostu pytam co takie osoby sądzą o takiej sytuacji.

Ale pocieszyliście mnie bo okazuje się że jednak nie jest takich osób tak dużo jak myślałem. Przynajmniej na wykopie. Na szczęście są w mniejszości.
Niestety, nie znam miasta,


@GaiusBaltar: > Jest trochę burackie

@GaiusBaltar: Święte słowa.

powinno się obowiązkowo


@oslet: Nigdzie tak kategorycznie nie pisałem. Już ci tłumaczyłem - to tak jak dziadzio jedzie 33 km.h na działeczkę - powinien jechać szybciej, żeby nie utrudniać, ale cóż? Każdy (prawie) będzie kiedyś dziadkiem.

Jak nie znasz miasta to rozsądny policjant przymknie oko (tacy się zdarzają). Poza tym - kto niby to zauważy? Specjalny rondowy
@oslet: generalnie powinno się dojeżdżać do 3 zjazdu pasem wewnętrznym, ale to nigdy nie działa bo ludzie boją się jeździć wewnętrznym pasem bo mają potem problem ze zjazdem na zewnętrzny (gorsza widoczność, duży ruch itp) bądź myślą, że mogą z pasa wewnętrznego odrazu zjechać na zjazd(przecinając pas zewnętrzny) co tez jest to dość niebezpieczną sytuacja. Nie wiem czy gdyby wszyscy pokonywali rondo zgodnie z tą zasadą to czy ruch byłby faktycznie
policjant ma przymknąć oko na co?


@oslet: Jest zapis o prędkości nie utrudniającej ruchu. Jak dziadzio jedzie 33 to jednak trudno mu udowodnić, że to za wolno - może widział jakąs staruszkę, która chciała wskoczyć na jezdnie, może 50 metrów od poprzedzającego pojazdu to w aktualnych warunkach pogodowych "bezpieczny odstęp"?

Pytałeś co masz zrobić. - ni wnikaj, siadaj i jedź. Im więcej wprawy będziesz miał tym lepiej będziesz rozumiał ruch drogowy.
@oslet Przecież nie ma (pomijam ronda turbinowe) żadnego zakazu objeżdżania całego ronda zewnętrznym pasem, jak i ustawienia się na wewnętrznym przy chęci zjazdu pierwszym zjazdem. Wystarczy pamiętać o ustąpieniu pierwszeństwa przy zmianie pasa (obojętnie czy zewnętrzny na wewnętrzny czy w drugą stronę) i nie wrąbać się komuś przed maskę/w auto.
@oslet: Moja odpowiedź - jedź , nie bój się. Nikt cię nie zatrzyma. Najważniejsze to się uczyć. Pojeździsz to zauważysz, że dobrze włączać kierunkowskazy. (no może skręcając w prawo na rondzie nie trzeba).
@ZlodziejBilonownic @DMiros a jak traktujecie strzałki wymalowane PRZED rodem pokazujące na lewym pasie "prosto lub w lewo" a na prawym "prosto lub w prawo"? Czy one cokolwiek zmieniają? One wyglądaj na zupełnie niepotrzebnie namalowane bo i tak wprowadzają Cię na zewnętrzny pas ronda a poza tym nie ma niczego co by Ci zabraniało zmieniac pasy już na rondzie
@oslet W sumie rzadko po takich jeżdżę, ale wtedy jeśli chcę zjechać pierwszym lub drugim (powiedzmy że rondo ma 4 zjazdy dla uproszczenia), czyli jadę w prawo/prosto to zajmę prawy (zewnętrzny) a jak chcę zjechać trzecim lub czwartym, czyli jadę w lewo/zawracam to zajmę lewy/wewnętrzny a na zewnętrzny zmieniam zaraz po minięciu ostatniego zjazdu, który mnie nie interesuje