Wpis z mikrobloga

Nastolatki zawsze takie były. Tylko teraz nasiliło się kilka pozycji, które powodują, że im odbija

- względnie spokojne czasy, bez wojen, stanów wojennych, biedy i innego uciemiężenia
- powszechny dostęp do socjal mediów, gdzie każdy może napisać wszystko
- influenserzy, którzy jeszcze bardziej wpływają na widzów niż kiedyś typowy aktor czy muzyk (patrz wyżej)
- angażowanie się w sprawy społeczne i polityczne, bez zrozumienia podstawowych pojęć i z mylnym wyobrażeniem, że ich to dotyczy

Cała reszta jak moda, pęd za nią i za kreowaniem rzeczywiści, chęć zmieniania świata jest niezmienna od lat. Zmienia się tylko otoczenie, forma i dostęp do wiedzy. A często do jej braku ;)

Pytanie czy te Juleczki z tego wyrosną czy staną się nową roszczeniową grupą społeczną. Jeszcze gorszą niż typowe #madki czy #karyna?

#bekaztwitterowychjulek #bekazpodludzi #socjologia #psychologia #youtube #twitter #tiktok
  • 25
  • Odpowiedz
@brednyk Większość ludzi jest głupia więc z głupoty się nie wyrasta, zmienia się forma głupoty, głupi młody człowiek gdy dorośnie to się zmieni w wielu kwestiach ale będzie dalej głupi. Cały nasz kraj jest wypchany imbecylami, od prawej do lewej strony, więc w podstawowej kwestii nic się raczej nie zmieni.
  • Odpowiedz
@brednyk: ja bym dodał do tej listy rosnącą dominację kultury amerykańskiej (w której też pośredniczy internet). Przez to młodzi ludzie uważają tamtejsze problemy za uniwersalne a tamtejsze trendy za coś, co trzeba powielać, bo w końcu USA to dla nich pewien wzorzec normy i nowoczesności. I potem pojawiają się takie Julki, które same amerykańskiego policjanta na oczy nie widziały, a i tak zgrywają wielkie ekspertki od przemocy policyjnej w USA
Kozikiewicz - @brednyk: ja bym dodał do tej listy rosnącą dominację kultury amerykańs...

źródło: comment_1602925015YwiiHTfXRKjDc35CBoEkWl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@brednyk: Zwykle się mówi, ze młodzież wyrasta z głupoty. Mi tez się kiedyś wydawało ze komunizm uratuje świat xD
No ale wiadomo ze jak ktoś nie był socjalist za młodu i tak dalej.
Natomiast tutaj boje się ze juleczki maja tłuczone do głowy ze są oprawcami bo są białe, ale nie aż tak jak faceci i zamiast budować lepszy świat już ustawiają sie w hierarchii.
No i zabrzmieć jak tetryk
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: bo wykop tak samo jest pod bardzo macnym wpływem kultury zachodniaj, tak jak cały świat, twitterowe julki nie są tu jakimś ewenementem

Zresztą w tym przypadku dochodzi też fakt, że to śmierć Floyda zdobyła o wiele większy rozgłos medialny już w samym kraju, gdzie to się stało
  • Odpowiedz
@kris55: ja tego mema nie zrobiłem xD zresztą w świadomości społecznej zakorzeniony jest fakt, że zginął przez policję, a skoro 99% ludzi tak uważa (ja nie wiem, nie znam się, nie jaralem się jakoś szczególnie i nie śledziłem szczegółowo tej sprawy) to te 2 sprawy są porównywalne
  • Odpowiedz
angażowanie się w sprawy społeczne i polityczne, bez zrozumienia podstawowych pojęć i z mylnym wyobrażeniem, że ich to dotyczy

@brednyk:
Ten argument mógłby sugerować, że mamy do czynienia z jakimiś małymi 10-letnimi dziećmi, które nie do końca wiedzą co się dzieje. Tymczasem to są licealistki, a często nawet 'stare' 20-letnie baby, które powinny już rozumieć czym jest odpowiedzialność, także odpowiedzialność za własne słowa. Za chwilę one pójdą na studia nie
  • Odpowiedz
@randomowy_uzyszkodnik: typie nie chodzi o wojnę światową a ogólnie konflikty, które w różnych częściach globu dzieją się od lat. Choćby Bośnia, Biełsat, Afganistan, Libia, Syria czy jeszcze wcześniej Wietnam. Lub kraje Afryki i Azji Południowej pogrążone w biedzie.
  • Odpowiedz
rosnącą dominację kultury amerykańskiej


@Kozikiewicz: czy ja wiem, kultura amerykańska jest obecna od lat 80 a w kątach 90 była jeszcze mocniej gloryfikowana. Większość filmów, które oglądali i piosenek jakich słuchali nasi rodzice była amerykańska.
  • Odpowiedz