Wpis z mikrobloga

Nastolatki zawsze takie były. Tylko teraz nasiliło się kilka pozycji, które powodują, że im odbija

- względnie spokojne czasy, bez wojen, stanów wojennych, biedy i innego uciemiężenia
- powszechny dostęp do socjal mediów, gdzie każdy może napisać wszystko
- influenserzy, którzy jeszcze bardziej wpływają na widzów niż kiedyś typowy aktor czy muzyk (patrz wyżej)
- angażowanie się w sprawy społeczne i polityczne, bez zrozumienia podstawowych pojęć i z mylnym wyobrażeniem, że ich to dotyczy

Cała reszta jak moda, pęd za nią i za kreowaniem rzeczywiści, chęć zmieniania świata jest niezmienna od lat. Zmienia się tylko otoczenie, forma i dostęp do wiedzy. A często do jej braku ;)

Pytanie czy te Juleczki z tego wyrosną czy staną się nową roszczeniową grupą społeczną. Jeszcze gorszą niż typowe #madki czy #karyna?

#bekaztwitterowychjulek #bekazpodludzi #socjologia #psychologia #youtube #twitter #tiktok
  • 25
  • Odpowiedz
@brednyk: Owszem, była obecna, ale jej proces ekspansji też był stopniowy i zakorzeniała się zczasem coraz głębiej, każd kolejne pokolenie jest w niej coraz mocniej zakorzenione i coraz mocniej przyjmuje ją za normę. W pokoleniu swoich rodziców np, nie obserwowałem nigdy zjawiska, że wypowiadając się po polsku musieli wspomagać się angielskim określeniem na coś, bo polskiego odpowiednika nie znali lub go nie było. Wśród obecniej młodzieży coraz częściej idzie to
  • Odpowiedz
@brednyk Problem w tym, że te nastoletnie mody z reguły pozostają w czterech ścianach gimnazjów, a w przypadku wojującego lgbt, zostały przeniesione do głównych mediów i przedstawione jako problem wszystkich ludzi na świecie. Kiedyś jak punk, skin czy inny nastoletni aktywista zbił szybę w proteście, to dostawał zasłużoną karę, a dziś nagle kolejna głupawa subkultura zamieniła się w światowy problem i policja zastanawia się czy może interweniować. Przecież to istny cyrk.
  • Odpowiedz