Wpis z mikrobloga

Po miesiącach zastanawiania się stwierdziłem, że chyba czas kupić trenażer, aby rower nie stał w garażu.
W budżecie około 1000 zł jestem w stanie kupić coś, co będzie sensowne i da frajdę w połączeniu ze Zwift/Rouvy? Tacx Smart Flow? Elite Novo Force 8? Niekoniecznie musi być nówka ze sklepu. Przeszukam sobie olx/grupy/fora szukając oferty, tylko nie wiem czego szukać.
Wiadomo, że potrzebna mi dedykowana opona, mata czy osłona na ramę. A jakie czujniki? Czy trenażer smart, o ile taki wezmę, jest wtedy wystarczający?


#trenazer #rower #rowery #kolarstwo #szosa #zwift #rouvy
  • 35
Jeżeli trenażer smart, to będziesz potrzebować (ewentualnie) pulsometru.
Dziś sprawdzałem komuś ceny używek i… ostro w górę ceny poszły. W marcu/kwietniu można było na olx kupić Tacx Flow Smart za 700-800 zł a teraz 1200+ zł.
@matti05: jak podsumujesz co musisz nabyć dodatkowo do tego trenażera za 1k to Ci wyjdzie ze 2k, dołożysz pińset i masz wszystko. To nie są tanie rzeczy niestety. Barowałam się z tym samym, suite elite załatwił wszytsko.
@solimoes: do DD muszę dokupić kasetę zamiast opony, więc też coś trzeba. A poza tym sam taki Elite Suito wyjdzie mi więcej niż kosztowała moja szosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@matti05: ja Ci powiem, że jak nakupisz wszystkiego osobno, kaseta, opona, mata, czujniki, abonament na zwift wyjdzie Ci pewnie ze 2 stówki mniej, do tego zabawa za każdym razem jak chcesz pojeździć, podłączanie, a to nie ma sygnału a to coś, do tego hałas, który Cię zmęczy szybko, więc może tak być, że dwa razy użyjesz i dasz sobie spokój z trenażerem a i tak wywalisz kasę. Oczywiście Twoja decyzja i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uysy: oczywiście, dlatego kupiłem używaną szosę za 2.5k. Wiem, że to też nie jakaś zawrotna kwota, ale dla wielu tyle za używany rower, to też dziwne.
@matti05: Ja dzisiaj Flow puściłem za 700 zeta wiec cena jak najbardziej osiągalna. Niemniej zastanów się nad tym modelem bo sporo egzemplarzy ma problem z przegrzewaniem i warto mieć chwile gwarancji w zapasie jakby trzeba było to ogarnąć.
ja Ci powiem, że jak nakupisz wszystkiego osobno, kaseta, opona, mata, czujniki, abonament na zwift wyjdzie Ci pewnie ze 2 stówki mniej


@solimoes: dalsze tematy techniczne póki co pominę i zostańmy przy kwestiach kosztowych. Mata potrzebna tak czy siak, czujniki przy zakupie smart odpadają, opona zamiast kasety, więc to też koszty inny, a nie dodatkowy. Za Zwifta czy cokolwiek innego również niezależnie od sprzętu trzeba zapłacić. Nie rozumiem, dlaczego w takim
@matti05 Tacx Flow Smart to na start jest najlepsze optimum, jeżeli nie musisz oszczędzać na hałasie (tak od ~250W jest trochę głośny, powyżej ~350W głośny).
Mata pod rower, pulsometr najtańszy (Magene, Decathlon, Tchibo), Zwift i jest przednia zabawa
@matti05: Kupiłbym DD, ale nie chcę mieć trenażera droższego niż rower :D dlatego wiosną kupiłem Elite Novo Force 8 i oponę.
Podobno da się korzystać z niego razem ze Zwiftem, niestety leciwy laptop po aktualizacji systemu ma problemy z Bluetooth i nie wykrywa żadnego z moich czujników.

Latem kupiłem czujniki prędkości i kadencji Tacx T2015. Miesiąc temu wspomniany wyżej pulsometr Magene. Jeśli byś kupował, a nie chcesz czekać na przesyłkę z
@matti05: mam dokładnie taki, za dokładnie takie pieniądze, co do Tiagry się nie wypowiem, ale w zestawie było kilka przejściówek i opcje na inną kasetę, zaraz sprawdzę w instrukcji. Tak @uysy mnie mocno zmotywował, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matti05: Poszukaj na allegro od biosternu. Będzie pisont zł taniecj chyba.
W zestawie do Suito masz kasetę Shimano 105 11s, sprzedajesz ją, kupujesz sobie kasete 10s, zakładasz z 1 podkładką (w zestawie w suito są 2 podkładki). Do tego w zestawie do suito masz 1 miesiąc gratis Zwift.
Jeżeli masz jeździć w garażu (o ile dobrze pamiętam) to żadna mata ci nie jest potrzebna. Wiatrak + doniegl ANT+.
@solimoes: Obyś