Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki spod tagu #inwestycje - mam kontrakt na najblizszy rok, zarobki 28k pln miesiecznie na reke - mam w tej chwili mieszkanie w kredycie, ale zostalo 40k pln do splaty. Mam 200k pln oszczednosci, wydatki miesieczne to ok 4k pln (zyje b. skromnie, glowne skladniki tego to rata pozostalego kredytu na mieszkanie plus leasing za samochod, ale teraz praca zdalna mocno, to nawet za duzo nim nie jezdze). W co najlepiej moglbym zainwestowac / co najlepiej zrobic, zeby zyc spokojniej i bezpieczniej bez ewentualnego strachu co bedzie za rok po skonczeniu kontraktu? (jest widmo przedluzenia, ale na ten moment nikt nic nie wie).

ps. nie mam dzieci, #rozowypasek pracuje i zarabia, doklada mi sie do czynszu, itd., dzieki czemu na nia nie musze nic wydawac.

ps2. na ten moment 150k pln z oszczednosci mam wrzucone w akcje na gieldzie, od marca mam tam pare % do przodu, ale nic szczegolnego - nie wstrzelilem sie w kupowanie akcji tesli albo apple, tylko raczej stabilne spolki "gwarantujące" maly, ale stabilny zysk - to byla z perspektywy czasu dobra decyzja, bo przynajmniej nie trzymam tych pieniedzy na lokacie. Niemniej jednak - zastanawiam sie co dalej.

#pracbaza #korposwiat #finanse #zarobki #mieszkania #oszczednosci (przepraszam za duza ilosc tagow, ale byc moze wiekszy zasieg pomoze dotrzec do wiekszej ilosci osob z jakimis pomyslami co moglbym zrobic), dzieki!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f86ee80605297c54a62c4f4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz
@JeffreyLebowski: 2.8k z tego co czytam
200k z czego 125k na giełdzie przy skromnym życiu - to chyba je zacząłeś od tego tygodnia prowadzić jak już #!$%@?łeś resztę hajsu
4k wydatków w tym leasing i kredyt - i w tym jeszcze słoń w karafce bierze 3k co miesiąc na własne wydatki
  • Odpowiedz
OP: @JeffreyLebowski pytam na wykopie, bo wbrew pozorom pod konkretnymi tagami siedzą ludzie ogarnięci, wiadomo, że trzeba przejść przez sporo odpowiedzi które są pisane dla żartów albo wyzywane od zarzutek, ale być może w gronie parunastu komentarzy znajdzie się jeden który wart by był większej uwagi.

Co do tego czy to zarzutka - :) nie, no ale oczywiście napisałbym tak właśnie bym napisał, gdyby to był bait... Niemniej jednak, pytam całkiem
  • Odpowiedz
OP: @hesus hm nie za bardzo rozumiem Twój komentarz, kontrakt mam od początku przyszłego miesiąca na razie na rok, oszczędności mam z poprzednich lat, podczas których miałem inną pracę i udało mi się odłożyć tyle ile się udało, przy okazji pozwiedzałem trochę świata i na to poszła spora część zarobków, ale teraz patrząc z perspektywy wirusa, cieszę się, że odwiedziłem sporo miejsc które teraz są poblokowane.

Co do moich wydatków -
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kolego mam brata co siedzi "taki provident dla firm" dokładnie ma firmę pozyczkową pod zastaw ruchomości i nieruchomości, co miesiąc daje od 1% do 1,2%, poszukaj na pewno wśród znajomych ktoś się zajmuje takim czymś zawsze mozna 100 wrzucić i z tego aie zbiera fajnie mam u niego troszkę i u innych(znajomi) jeszcze troszkę więcej na wyzszy procent zawsze, jakieś ryzyko jest ale kto nie ryzykuje ten nie je kawioru
  • Odpowiedz