Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po serii dzisiejszych wpisów dotyczących zarobków pod tagiem #korposwiat i kosztów życia, postanowiłem pochylić się nad cenami życia w Warszawie przeciętnej pary - przedstawicieli klasy średniej.
Podane w zestawieniu koszta są kosztami stałym- miesięcznymi, w moim gospodarstwie domowym 2+0.

Kredyt na mieszkanie 70m - 1900
Leasing samochodu 1 - 1300
Leasing samochodu 2 - 500
Czynsz - 600
Katering dietetyczny (msc/pn-pt) - 1500
Opłaty (prąd + telefon + netflix + siłownia ) - 550
SUMA: 6350PLN

Do powyższej sumy nie wliczałem: paliwa, kosmetyków, jedzenia na mieście w weekendy, wyjazdów na wakacje kilka razy w roku, ale sądzę, że suma-summarum wychodzi około 7-8k kosztów miesięcznych stałych, potrzebnych do przeciętnego i wygodnego życia w stolicy...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f861828605297c54a62c3dc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jedrek1212: sprawdziłem teraz na google maps i do Auchan na Puławskiej (niedziela, brak ruchu) mam 20min jazdy. Dzwi-drzwi czyli od założenia butów to wejścia do marketu będzie jakieś 35min. Bo trzeba wyjechać z parkingu podziemnego, zaparkować pod marketem, zabrać wózek i przejść przez parking. To jest czas dojazdu a nie tylko czas jazdy netto :) Dolicz korki w w godzinach 17-20 i wyjdzie Ci realny czas.
  • Odpowiedz