Wpis z mikrobloga

@ChadimusPrzegrywus: Nie wiem czy byli niedożywieni, nie przez stricte rodzaj diety, a pewnie raczej przez biedę, nieurodzaj, wyzysk. To skomplikowany temat. W sumie nie mam pojęcia dlaczego po rewolucji przemysłowej wybuchła akurat potrzeba na produkcje i spożywanie mięsa. Może dlatego że przez wiele lat było zarezerwowane dla bogatych, i ludzie jak bogaci chcieli się poczuć. Coś podnego dzieje się w dzisiejszych Chinach, i gdyby nagle miliard Chińczyków zechciało jeść tyle mięsa
Jeśl dobrze rozumiem sugerujesz że weganie piszą żeby jeść zanieszczyszczone warzywa ziemią? Nie o to mi chodziło i jeśli ktoś tak pisze to się z nim nie zgadzam. Co do ludzi dawnych i przodków to zapotrzebowanie mogło być mniejsze i chyba owoców, warzyw, tego co znaleźli w ściółce nie gotowali? Tylko co najwyżej mięso.


@Szalom: Sugeruję że nie ma żadnego innego źródła poza stronami wegańskimi które pisały by o tym że
@ChadimusPrzegrywus: z drugiej strony jak patrzysz na mapę świata niedoboru witaminy A to łatwo zauważyć gdzie jedzą bardziej ryż, a gdzie ziemniaki które są bogate w witaminę A czy beta-karoten, więc przyswajalność musi jakaś być. Chociaż na drugi rzut oka ta mapa wygląda jak podział na 1 świat, 2 i 3 świat. Chociaż wydaje mi się że czytałem kiedyś badania na temat diety bogatej w ryż a niedoborami witaminy A.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_A#/media/Plik:Vitamin_A_deficiency.PNG
@Lolenson1888: Kiedyś starszy miał taką książkę. "Jedz zgodnie z grupą krwi" Ponoć się to sprawdza. Np ja mam 0+ i teoretycznie jestem mięsożercą. Z doświadczenia wiem, że jak przechodzę na dietę roślinno-mięsną z odrobiną zdrowych węgli to po kilku tyg zaczynam odczuwać pozytywne skutki, więcej energii, umysł jakby bardziej trzeźwy, wypoczęty, nie mam problemów ze wstawaniem, kaca praktycznie nie odczuwam. A jak tym jebnę (tak jak obecnie) i zaczynam żreć pospolite
@renegatt: czyli jak mam A+ to mam przejść na wege?

Chociaż tak czytam, czytam i jakby nadmiar mleka w diecie faktycznie utrudniał mi wstawanie, siła woli tylko ratowała ten temat.