Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@PanHagrid: Dlaczego miałoby być zdrowiej? Skoro mięso się łatwiej trawi, ma bardzo dużo witamin i minerałów, niezbędne aminokwasy egzogenne?
  • Odpowiedz
@DywanTv: w skrócie to mięso jest skrajnie niezdrowe po obróbce termicznej (nawet zwykłe gotowanie) i ogólnie gdzieś w okolicach 25 lat organizm się już tak nie rozwija i nie potrzebuje masy cukrów, białka czy tłuszczów

najbardziej kancerogenne rzeczy to mięso smażone i grillowane, a potem dopiero takie gówno jak papierosy
  • Odpowiedz
w przypadku smażenie i grillowania tak

też mnie to #!$%@?ło jak się dowiedziałem


@PanHagrid: Masz jakieś źródło pod ręką?
Dodatkowo, jakie ilościowo było to porównanie? 1 papieros - 1 obiad, czy regularne jedzenie/palenie? ;)
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Jak chodziłem na "18" to zastanawialiśmy się, czy solenizant zapewni jakiś alkohol, czy będziemy pić tylko prezenty i czy przypadkiem nie braknie jak ktoś zamiast flaszki przyniesie jakiś szpej. Oraz czy dojdzie do jakiegoś mordobicia.

Jak widać czasy się zmieniają ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanHagrid: No ja umiem czytać ze zrozumieniem, ale proszę o jakieś wyjaśnienie. Dlaczego jest kancerogenne? Masz jakieś źródło? Skąd takie rewelacje? I skoro tak, to dlaczego po 25 roku życia trzeba je ograniczać, a nie od urodzenia?
  • Odpowiedz