Wpis z mikrobloga

Dziś test maksów był z Marzeną, której przemianę, trochę temu wrzucałem
https://www.instagram.com/p/B2waB1sI1Jj/
W siadzie poszło 92,5 kg na zaliczenie spokojnie 2,5 kg PR; 100 kg wyszło trochę płytko; ale gównie przez to, że to były pierwsze siady w taśmach i bardzo mocno je na 100 kg zawiązałem i był problem, aby je przełamać przy schodzeniu. W wyciskaniu +2.5 kg - 42,5 kg, choć z zapasem dużym według mnie i bliżej 50 kg by było można celować; ale nigdy wcześniej nie miała podawanej sztangi, ani nie była asekurowana i u dziewczyn często tak bywa, ze np. 40 x 5-7 idzie a nagle 42,5 kg na strzała jest problemem. Ciąg do przetestowania w innym dniu, bo dziś już nie było sił, aby pobić PR (imho będzie 110 kg+) co by dawało +250 kg totala. Tak sobie piszę; bo nie jestem i nie chce być instruktorem, jednak jak długo kogoś prowadzę online to takie spotkanie/rekordy zobaczenie kogoś po przemianie jest bardzo miłe. Tutaj największym sukcesem jest, że nie skończyło się na schudnięciu a jest prawdziwa zajawka do tego "sportu" oraz diety bez efektów jojo i chyba takowego już nie będzie to zaczyna się powoli 3ci rok na siłowni. Bzęsto właśnie najbardziej krytycznym momentem jest osiągnięcie celu - a tak ciagle do przodu; taki zawsze pozytywny płomyk nadziei :) i to, że nie chodzi o to, aby coś zrobić zrywem a wprowadzić zdrowy tryb życia na lata

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
źródło: comment_1602515027TpUOOeLXeMXP6oK6Mv0Age.jpg
  • 12
@Kasahara: Dlaczego pierwsze siady w taśmach to od razu test maksów? Nigdy w nich nie siadałem, nie trzeba się tego jakoś nauczyć czy coś? I skoro to pierwsze siady w taśmach, to ten pr odnosisz do zwykłego siadu? Nie, że się przywalam, ciekawy jestem co to ma na celu.
@DywanTv:

A dlaczego nie? :)

Ja też od razu robiłem maksy w taśmach, nie trenowałem w nich, taśmy nie są tak totalnie game changerem jeśli chodzi o zmianę techniki jak np. koszula do wyciskania, związane na 50-75 % właściwie stymulują ciasne neopreny; szczególnie gdy siadasz bez podbicia wide stance, bo różncia jest subtelna - co innego przy wąskim siadzie w taśmach, gdzie kolano pchasz w taśmy i korzystasz z ich odbicia
@DywanTv: mnie bardziej ciekawi w tasmach taki belkin i 100 kg róznicy xD bo to nawet ponad "kotowa" teoria ile dodają ale chyba bym obstawiał jakieś problemy z kolanami/kontuzja, bo to aż irracjonalna róznica
@Kasahara: Weź pod uwagę, że on nie korzysta z nich tak jak każdy. Mówił kiedyś w wywiadzie, że on z nich wyciąga 100%. I wątpię, żeby przesadzał. Ruscy tacy są ( ͡° ͜ʖ ͡°)