Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy opłaca się wysłać ponownie cv na stanowisko, pomimo że to robiłem lecz znowu firma odświeżyła ogłoszenie?
Jedna robi to ciągle (pewnie zbierają informacje o kandydatach, bo obecnie w hr nie mają za dużo do roboty). Druga natomiast miała się odezwać po pierwszym telefonie i w sumie nic, próbowałem się dodzwonić. Dziwne z tą drugą ponieważ wcześniej wypytywali mnie o daną ofertę, a teraz wrzucili ogłoszenie na to samo stanowisko, tylko dopasowaną pod to co mówiłem. Rodzi się pytanie czy to kolejny super genialny pomysł hr jak z kiedyś opisywanym przez kogoś numerem telefonu, czy po prostu było tak mało typa, że zadzwonili z litości i dopytali szczegóły aby potem szukać innych?

#hr #praca #pracbaza #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f837529605297c54a62bdd3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
@suqmadiq2ama: skąd pomysł że list motywacyjny ma być błagalny i żenujący? Co stoi na przeszkodzie aby podejść do niego jak do profesjonalnej prezentacji oferty współpracy?
Na około 15 CV dostaję jeden list motywacyjny, a więc to dodatkowa możliwość wyróżnienia się z tłumu, zwłaszcza kiedy dotychczasowe pasywne podejście OPa nie dało satysfakcjonujących wyników.
@suqmadiq2ama: w żadnym razie, taki list motywacyjny w którym się poniżasz trafiłby do kosza, albo co gorsza do działu w którym kierownik jest sadystą, bo po co normalnemu kierownikowi pasywno agresywny frustrat z niską samooceną który za swoje porażki obwinia wszystkich naokoło?

Widziałbym w takim liście raczej przedstawienie korzyści wynikających z zatrudnienia specjalisty ceniącego się ponad średnią, to pozwoli rozpocząć negocjacje z wysokiego pułapu, umożliwiające ustalenie warunków korzystnych dla obu stron.
OP: @MilionoweMultikonto: Jeżeli pracodawca życzy sobie cv, to wysyłasz cv a nie list motywacyjny, który ma za zadanie zazwyczaj mydlić oczy.
Poza tym większość programów do wrzucania aplikacji nie ma dostępu do dołączenia listu motywacyjnego. A nawet gdyby miał, to wrzuciłbym zamiast tego list referencyjny.

Zasrany covid, to przez niego straciłem pracę... że się z hr muszę użerać co nie potrafią jednej technologii od drugiej odróżnić, wielcy headhunterzy

Ten komentarz
Widziałbym w takim liście raczej przedstawienie korzyści wynikających z zatrudnienia specjalisty ceniącego się ponad średnią


@MilionoweMultikonto: "specjalisty" xD niedawno widzialem ogloszenie w ktorym jakis januszex szukal pracownika na gownostanowisko typu kasjer-sprzedawca/doradca klienta w markecie/magazynier.
@january69: trochę empatii Kolego... nie każdy ogarnia studia inżynierskie, ceniąc sobie bardziej kontakt z ludźmi. Niejednokrotnie sam właściciel sklepu musi stać za kasą bo brakuje kompetentnych sprzedawców którzy potrafią kulturalnie obsłużyć klienta i zadbać o wizerunek firmy.

W dzisiejszych czasach kasjer nie tylko kasuje, od tego są przecież kasy automatyczne, a jednak sklepy w nie wyposażone nadal zatrudniają żywych kasjerów.